CDBurnerXP CDBurnerXP 4.5.8.7128

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

CDBurnerXP to darmowa aplikacja do nagrywania płyt CD, DVD oraz BR-D, obsługująca różnego typu kompilacje oraz umożliwiająca tworzenie i wypalanie plików ISO. Z jej poziomu zaprojektujemy oraz wydrukujemy proste okładki dla nośników.

Nagrywanie płyt CD/DVD/BR-D z danymi

CDBurnerXP umożliwia nagrywanie danych na płyty CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD oraz nośniki dwuwarstwowe (Double Layer) oraz nośniki M-Discs. Oferuje możliwość tworzenia płyt startowych (bootowalnych) z systemem operacyjnym, weryfikacji poprawności danych na wypalonych płytach oraz zapisu danych w locie z zabezpieczeniem bufora przed opróżnieniem.

Program posiada wbudowaną przeglądarkę i umożliwia dodawanie plików do kompilacji bezpośrednio z Eksploratora Windows. Nie zabrakło funkcji tworzenia własnych obrazów ISO oraz ich wypalania na płyty. CDBurnerXP pozwala zgrywać zawartość płyt do postaci obrazów dysku ISO oraz konwertować pliki BIN/NRG do ISO.

Tworzenie kompilacji Audio-CD z muzyką

CDBurnerXP dysponuje funkcją tworzenia nośników Audio-CD na bazie plików audio w formatach MP3, WAV, OGG, FLAC, WMA, APE, MPC, WV (WavPack) czy ALAC (Apple Lossless). Możliwe jest dodawanie do kompilacji zarówno pojedynczych, jak również wielu ścieżek z płyt audio bez konieczności ich zgrywania, wypalanie nośników bez przerw pomiędzy utworami (disc-at-once mode) czy importowanie playlist M3U, WPL i NRA. Program wspiera ReplayGain i CD-Text, a także umożliwia tworzenie własnych okładek dla wypalonych nośników.

Opisywane narzędzie wspiera większość napędów IDE, USB, Firewire oraz SCSI. Obsługiwane może być zarówno z poziomu wielojęzycznego interfejsu graficznego, jak również przy pomocy wiersza poleceń. Dla wygody użytkowników twórcy udostępnili również program w wersji przenośnej (portable), która nie wymaga instalacji i gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

Kluczowe cechy CDBurnerXP:

  • darmowy program do nagrywania płyt CD/DVD/BR-D
  • potrafi nagrywać nośniki bootowalne oraz płyty z danymi i muzyką
  • obsługuje nagrywarki IDE, USB, Firewire, SCSI
  • umożliwia tworzenie plików ISO, ich wypalanie i konwertowanie
  • oferuje narzędzie do tworzenia i wydruku okładek

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

małe zapotrzebwanie systemowe, szybki, intuicyjny
brak overburning`u
ocena użytkownika
26.01.2020 11:24 • Recenzja do wersji 4.5.8.7128

Z opcją overburning byłoby to najlepsze narzędzie do wypalania płyt

Darmowy, prosty w obsłudze, szybki, nie obciąża komputera, wersja x64 jak i portable.
Żadnych.
ocena użytkownika
05.02.2017 10:05 • Recenzja do wersji 4.5.7.6521

Jedno z lepszych narzędzi do nagrywania płyt. Umożliwia nagrywanie na płyty dokumenty, obrazy, pliki multimedialne audio i wideo. Jest przy tym szybki, lekki i prosty. CDBurnerXP jest oczywiście po polsku. Polecam.