CDBurnerXP CDBurnerXP 4.5.8.7128

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

CDBurnerXP to darmowa aplikacja do nagrywania płyt CD, DVD oraz BR-D, obsługująca różnego typu kompilacje oraz umożliwiająca tworzenie i wypalanie plików ISO. Z jej poziomu zaprojektujemy oraz wydrukujemy proste okładki dla nośników.

Nagrywanie płyt CD/DVD/BR-D z danymi

CDBurnerXP umożliwia nagrywanie danych na płyty CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD oraz nośniki dwuwarstwowe (Double Layer) oraz nośniki M-Discs. Oferuje możliwość tworzenia płyt startowych (bootowalnych) z systemem operacyjnym, weryfikacji poprawności danych na wypalonych płytach oraz zapisu danych w locie z zabezpieczeniem bufora przed opróżnieniem.

Program posiada wbudowaną przeglądarkę i umożliwia dodawanie plików do kompilacji bezpośrednio z Eksploratora Windows. Nie zabrakło funkcji tworzenia własnych obrazów ISO oraz ich wypalania na płyty. CDBurnerXP pozwala zgrywać zawartość płyt do postaci obrazów dysku ISO oraz konwertować pliki BIN/NRG do ISO.

Tworzenie kompilacji Audio-CD z muzyką

CDBurnerXP dysponuje funkcją tworzenia nośników Audio-CD na bazie plików audio w formatach MP3, WAV, OGG, FLAC, WMA, APE, MPC, WV (WavPack) czy ALAC (Apple Lossless). Możliwe jest dodawanie do kompilacji zarówno pojedynczych, jak również wielu ścieżek z płyt audio bez konieczności ich zgrywania, wypalanie nośników bez przerw pomiędzy utworami (disc-at-once mode) czy importowanie playlist M3U, WPL i NRA. Program wspiera ReplayGain i CD-Text, a także umożliwia tworzenie własnych okładek dla wypalonych nośników.

Opisywane narzędzie wspiera większość napędów IDE, USB, Firewire oraz SCSI. Obsługiwane może być zarówno z poziomu wielojęzycznego interfejsu graficznego, jak również przy pomocy wiersza poleceń. Dla wygody użytkowników twórcy udostępnili również program w wersji przenośnej (portable), która nie wymaga instalacji i gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

Kluczowe cechy CDBurnerXP:

  • darmowy program do nagrywania płyt CD/DVD/BR-D
  • potrafi nagrywać nośniki bootowalne oraz płyty z danymi i muzyką
  • obsługuje nagrywarki IDE, USB, Firewire, SCSI
  • umożliwia tworzenie plików ISO, ich wypalanie i konwertowanie
  • oferuje narzędzie do tworzenia i wydruku okładek

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, radzi sobie z 8.5 GB lepiej od Nero Essentials
Problemy z nagrywaniem, gdy dochodzimy do granicy pojemności nośnika
ocena użytkownika
05.05.2020 15:08 • Recenzja do wersji 4.5.8.7128

Program dla zmęczonych kombajnami do wypalania. Prosty interfejs nastawiony jest na to, na co wskazuje nazwa - przenoszenie danych na płyty. Można wgrać dane, audio, wideo, iso. O dziwo, pomimo iż nie jest to program najnowszy, przy płytach 8.5 GB chodził mi płynniej od Nero Essentials. Minusem jest dla mnie zachowanie przy ilości danych nie przekraczających pojemności nośnika, ale zbliżających się do granicy. Ta ilość danych, która przy BurnAware przejdzie spokojnie, u CDBurnera wywołuje monit o zbyt małej ilości miejsca na nośniku. Kto próbował upchnąć wideo na jednej płycie, z pewnością wie, o czym mowa, te kilka nieszczęsnych MB, które zmuszają do zmiany nośnika. Niemniej dla tych, co nie palą na wcisk regularnie - polecam.

małe zapotrzebwanie systemowe, szybki, intuicyjny
brak overburning`u
ocena użytkownika
26.01.2020 11:24 • Recenzja do wersji 4.5.8.7128

Z opcją overburning byłoby to najlepsze narzędzie do wypalania płyt