Caesium 1.7.0

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Caesium to stworzone na bazie biblioteki Qt, szybkie i darmowe narzędzie graficzne, pozwalające redukować rozmiar zdjęć nawet o 90% bez znaczącego pogorszenia ich jakości oraz zmiany formatu. Obsługuje ono pliki graficzne w formatach JPEG, PNG i BMP, dając możliwość kompleksowej kompresji zbioru naszych fotografii.

Aplikacja kierowana jest do użytkowników, którzy chcieliby zmniejszyć rozmiar zdjęć przechowywanych na dysku twardym komputera, przygotować fotografie do publikacji w serwisach społecznościowych lub na własnej stronie internetowej. Oferuje ona funkcje, umożliwiające redukowanie rozmiarów zdjęć, opcjonalnie zmianę ich formatu wyjściowego, a także zmianę wymiarów obrazu. Poszczególne zmiany stosowane mogą być do pojedynczych plików, jak również całego ich zbioru.

Caesium oddaje w ręce użytkownika kilka innych, użytecznych opcji, z pomocą których proces przetwarzania staje się prosty i wygodny. Mowa m.in. automatycznym podglądzie wprowadzonych zmian, przetwarzaniu wsadowym ułatwiającym obróbkę dużych zbiorów zdjęć, a także samoczynnym usuwaniu z dysku oryginalnych plików czy też pomijania tych, których rozmiar wyjściowy jest większy niż pierwotny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze i przejrzysty interfejs, usuwanie z dysku oryginalnych plików
brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika

Krótko o programie: mały instalator, przejrzysty interfejs, program prosty w obsłudze. Nie ma co patrzeć na procenty, program spełnia swoje zdanie. Szybka i łatwa redukcja rozmiaru. Plus za opcję usuwania z dysku oryginalnych plików.

21.09.2016 15:57 | Recenzja do wersji 1.7.0

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #3 13.06.2018 10:28

Update użytkownika - jeden myk, który mógł zadecydować o ilości użytkowników - program zmniejsza porządnie pliki powyżej 1 MB, natomiast pliki 'kilobajtowe' powiększa o kilka KB.

HnauHnakrapunt   7 #2 16.05.2018 14:27

Prosty w obsłudze i działa. Również zastanawia mnie, że przy takiej ilości grafiki online po sieci - jakoś nie słychać o nim za bardzo.

Dementor   38 #1 20.01.2016 14:07

Program w sam raz do zmniejszania rozmiaru zdjęć cyfrowych, zachowując oryginalną jakość obrazu. Bezpłatna licencja to kolejny jego atutu, trochę dziwi że tak mało znany.