Call of Duty 4: Modern Warfare

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kiedy graczom znudziły się już strzelanki w klimatach dawnych wojen, studio Infinity Ward na nowo udało się rozpalić naszą miłość do serii Call of Duty. Wszystko za sprawą fenomenalnej odsłony Modern Warfare znanej marki, przenoszącej konflikt zbrojny w czasy nam bliższe, czyli współczesne. To na niej Activision strasznie dużo zarobiło, co niestety przełożyło się potem na rozmienienie całej sagi na drobne.

Czymś odkrywczym jest już sama kampania. Poza zaliczeniem ogromnego skoku jakościowego w temacie grafiki oraz udźwiękowienia, wydarzenia ukazane są tutaj niejednokrotnie z punktu widzenia różnych osób dramatu. Pozwala to podejść do przedstawianej historii z różnych stron, wpływając na dużo mocniejszy odbiór dzieła. Choć przygoda prowadzi w większości przez z góry ustawione wydarzenia, gra wciąga.

Swojego czasu COD4: MW narobił ponadto nie lada zamieszania na scenie potyczek online na wielu graczy. Po dziś dzień pewne rozwiązania z tego projektu powielane są nie tylko w kolejnych odsłonach serii, lecz stanowią również inspirację dla tytułów bezpośredniej konkurencji. Każda walka po sieci oznacza pewien zastrzyk punktów doświadczenia, by móc rozwijać swego bohatera. Do dzisiaj miło jest do dzieła wracać.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek kampanii, oferując do kilkudziesięciu minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

najlepiej dopracowana część serii "Call of Duty"
Żadnych
ocena użytkownika
31.08.2016 19:06

ta część CoDa wprowadza nas w realia współczesności. Walczymy z terrorystami wcielając się w najlepszych agentów SAS i amerykańskich żołnierzy. Gra jest bardzo dobrze rozbudowana a sztuczna inteligencja jest średnia. Małym minusem jest to że gdy walczymy w miejscu i się nie poruszamy do miejsca docelowego wrogowie będą się wciąż pojawiać. Fabuła jest strasznie wciągająca! Polecam.