Camera MX

Strona główna Android Grafika i fotografia Inne programy graficzne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Camera MX to aplikacja bardzo uniwersalna. Dzięki niej można robić zdjęcia, nagrywać filmy z dźwiękiem lub poklatkowe, edytować obrazy, nakładać na nie filtry, ramki i efekty, a także przyciąć wideo.

Camera MX nie ma wielu funkcji związanych ze sterowaniem aparatem – ogranicza się do ustawienia opóźnienia, sterowania lampą błyskową i przełączanie się między kamerami urządzenia. Głębiej w ustawieniach znajdziemy kilka standardowych scenerii (stabilizacja, fajerwerki, krajobraz, impreza, selfie, plaża i tym podobne), korekcję ekspozycji, a także rozmiar zdjęcia i nagrywanego filmu.

Warto także zajrzeć do ustawień aplikacji. Tam możemy wybrać alternatywny rozmiar nagrywanego filmu i stopień kompresji JPG zapisywanych zdjęć. Można więc skorzystać z tych opcji i wybrać, czy lepiej by zdjęcia zajmowały dużo miejsca, czy miały niską jakość. Można ustawić tam także tempo przyspieszenia filmów poklatkowych, automatyczne ustawianie jasności ekranu i dźwięki, jakie będzie wydawać aplikacja. Warto także skorzystać ze skrótu one shot, który pozwoli na ekranie domowym umieścić skrót do aplikacji, którym można ją włączyć i błyskawicznie zrobić jedno zdjęcie. Trzeba tylko pamiętać, która kamera smartfonu będzie uruchamiana domyślnie.

Bardzo ciekawą opcją, której nie znajdziemy w każdej aplikacji do robienia zdjęć, jest podróż w czasie. W tym trybie aparat rejestruje obraz ciągle i prezentuje podgląd na żywo na ekranie smartfonu. W momencie dotknięcia przycisku migawki zapisane zostaje kilka minut (długość można wybrać w ustawieniach) i spośród tych ujęć można wybrać najlepsze. To idealne rozwiązanie do fotografowania zwierząt, dynamicznych scen, dzieci czy znajomych na imprezie. Ponadto mamy tu do dyspozycji różne efekty, nakładki i ramki, które pozwolą na stylizację zdjęcia.

Z poziomu aplikacji można także założyć konto w MAGIX Online Album, skąd można publikować zdjęcia w Sieci. Rejestracja daje użytkownikom dostęp do dodatkowych efektów, przycinania filmów i 500 MB przestrzeni na zdjęcia za darmo. Płatna opcja pozwala skorzystać z własnej domeny, w tym zakończonej na .photo, .photos lub .photography.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfonowa fotografia: Camera MX robi zdjęcia przeszłości

7
31.05.2015  •  Anna Rymsza

Camera MX to aplikacja bardzo uniwersalna. Dzięki niej można robić zdjęcia, nagrywać filmy z dźwiękiem, edytować obrazy, a nawet składać własne produkcje wideo. Niedawno wydana została wersja 3 aplikacji, która wprowadziła nowy interfejs i poprawiła wiele jej funkcji. Camera MX nie ma wielu funkcji związanych ze sterowaniem aparatem – ogranicza się do ustawienia opóźnienia, sterowania lampą błyskową i przełączanie się między kamerami urządzenia. Głębiej w ustawieniach znajdziemy kilka standardowych scenerii (stabilizacja, fajerwerki, krajobraz, impreza, selfie, plaża i tym podobne),…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi