Smartfonowa fotografia: popraw sobie twarz z Candy Camera

Smartfonowa fotografia: popraw sobie twarz z Candy Camera

Smartfonowa fotografia: popraw sobie twarz z Candy Camera
24.04.2015 14:57, aktualizacja: 19.06.2015 17:06

Candy Camera to aplikacja, dzięki której robienie zdjęć smartfonem będzie dobrą zabawą, a przy tym pozwoli zatuszować niedoskonałości skóry, rozjaśnić twarz i usunąć zbędne kilogramy (niestety tylko na zdjęciach). Ponadto można tu złożyć kilka zdjęć na jednym obrazie, dodać ramkę, naklejkę czy teksturę. Aplikacja ma ogromne możliwości, a przy tym jest banalnie prosta w użytku.

350134353818511297

Podczas robienia zdjęć aplikacja nie daje dostępu do manualnych kontrolek aparatu, więc jeśli ktoś chce wszystko ustawiać ręcznie, lepiej żeby sięgnął po Camera FV-5. W Candy Camera zdajemy się na automat, ale za to jednym dotknięciem możemy włączyć siatkę, przełączyć się między aparatem głównym i frontowym, aktywować lampę błyskową (także w trybie latarki) i włączyć ustawianie ostrości dotykiem. W ustawieniach też nie znajdziemy niczego ponad niezbędnym minimum.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zabawa zaczyna się, gdy zaczniemy przesuwać palcem po ekranie, co pozwala przeglądać na żywo wbudowane w aplikację filtry. Znajdziemy ich tu kilkadziesiąt, przy czym zostały one podzielone na dwie kategorie: ogólne i przeznaczone specjalnie do portretów. Na tym samym pasku znajdziemy siatki pozwalające robić kilka zdjęć na jednym obrazie… I tu zaczyna się zabawa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zrobione zdjęcia można oczywiście zapisywać z efektem i bez, a także można zmienić efekt później. Przy robieniu portretów warto zajrzeć do edytora z jeszcze jednego powodu – znajdziemy tam podstawowe narzędzia, pozwalające usuwać przebarwienia i niedoskonałości – rozjaśnianie twarzy oraz punktową gumkę – a także narzędzie pozwalające rozciągać i przesuwać fragmenty zdjęcia. Jego działanie jest bardzo proste – wystarczy przesuwać palcem te miejsca, które chcemy zmienić. W ten sposób można wyszczuplić twarz, poprawić fryzurę albo powiększyć sobie oczy. Trzeba tylko uważać, żeby przy okazji nie zaburzyć tła, bo oszustwo się wyda.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto można tam zdjęcie obrócić i odbić (ważne przy portretach robionych frontową kamerą), wykadrować, wyregulować ostrość i przerobić na mozaikę pikseli. W kolekcji dodatków znajdziemy także niezbyt udane ramki, różne naklejki (kwiatki, napisy, zwierzątka i tym podobne), a także tekstury imitujące efekty bokeh i różnej jakości flary – takich efektów jednak lepiej szukać w Camera ZOOM FX. Można także lekko manipulować ostrością zdjęcia, by uzyskać efekt makiety lub zwrócić uwagę oglądających zdjęcie na detale. Wszystkie te operacje są bardzo proste i bez problemu można je wykonać na smartfonie, mając do dyspozycji tylko niewielki ekran i swoje palce.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec oczywiście można zdjęcie zapisać, a jego kopię wysłać na Facebooka, Twittera, Instagram, chiński Kakao, a także przekazać do innej aplikacji za pomocą mechanizmów Androida.

Candy Camera jest aplikacją zupełnie darmową, ale w kilku miejscach wyświetla reklamy. Znajdziecie ją w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)