Camera ZOOM FX Free Camera ZOOM FX Free 6.3.0

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Camera ZOOM FX to doskonały zamiennik aplikacji do obsługi aparatu dla bardziej wymagających smartfonowych fotografów, a przy tym jedna z szybszych aplikacji do robienia zdjęć na Androida. Wersja Free dostępna jest za darmo i ma mniej funkcji i filtrów.

Sposób obsługi aplikacji został dostosowany do urządzeń, mamy więc możliwość ustawiania ostrości i ogniskowej przesuwając palcem po ekranie, a także przypisywania różnych funkcji fizycznym przyciskom telefonu. Wyzwalanie migawki lub zoom można przypisać przyciskom regulacji głośności, a także skorzystać z opóźnienia bądź wyzwalania głosem (można krzyknąć lub klasnąć, żeby telefon zrobił zdjęcie). Można także wyłączyć wszystkie dźwięki i robić zdjęcia z ukrycia.

Początkującym i mającym problemy z kompozycją fotografom pomogą dwa narzędzia – poziomica i nakładania siatka. Dzięki nim można łatwiej ustawić smartfon tak, by horyzont naprawdę był poziomy, by fotografowany obiekt był w środku kadru lub skorzystać z reguły trójpodziału.

Wśród trybów, w jakich aplikacja może zrobić zdjęcia, znalazł się oczywiście HDR, a także „stabilne zdjęcie” – podczas fotografowania aplikacja monitoruje ruch telefonu i czeka na dogodny moment, by zarejestrować obraz. Ruchy urządzenia są widoczne na wykresie, można więc postarać się poprawić chwyt.

Przy fotografowaniu szybkich scen przyda się możliwość robienia serii zdjęć (burst), z której można wybrać najlepsze ujęcie. Do rejestrowania powolnych zmian nada się tryb fotografii poklatkowej, której efektem jest film złożony ze zdjęć rejestrowanych na przykład co sekundę. Nie zabrakło trybu pozwalającego wybrać najlepsze zdjęcie z kilku.

Możliwości edycji zdjęć nie ograniczają się do nakładania efektów. Zdjęcie można przyciąć do wybranych proporcji, poprawić jasność, kontrast i nasycenie barw, można też złożyć z kilku ujęć jedno w siatce. Efektów też nie brakuje i mamy tu do dyspozycji kilka bibliotek z ramkami, flarami, efektami imitującymi bokeh, makietę (tilt-shift), teksturami, winietami oraz schematami barw, które imitują stare zdjęcia. Przy zabawie z efektami warto skorzystać z możliwości wyboru losowego wyglądu dla zdjęć.

Do aplikacji można pobrać lub dokupić kilka darmowych lub płatnych dodatków, w różnym stopniu przydatnych. Wersja Premium aplikacji kosztuje 9,99 zł.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!