Canonical udostępnił Ubuntu 10.04 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Programiści firmy Canonical udostępnili drugą wersję beta systemu Ubuntu 10.04. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wersja rozwojowa przed wprowadzeniem wersji kandydującej (RC).

Beta 2 nie różni się specjalnie od swojej poprzedniczki, która udostępniona została pod koniec marca. Wprowadzono m.in. możliwość synchronizacji zakładek z Firefoksa za pomocą Ubuntu One. Pojawił się też dodatek dla Rythmboksa umożliwiający korzystanie z Ubuntu One Music Store. Programiści dodali nowe ikony do menadżera logowania Gnome, jak również ułatwienia w korzystaniu z serwisów społecznościowych (Twitter, Facebook itd.). Sam system ma uruchamiać się nieco szybciej niż jego poprzednie wersje. Premiera finalnej wersji systemu Ubuntu 10.04 „Lucid Lynx” przewidywana jest za trzy tygodnie - 29 kwietnia. Do tego czasu raczej nie zostaną wprowadzone większe poprawki.

Ubuntu 10.04 Beta 2 można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji