Ubuntu zamiast Windows 7. Canonical namawia do przesiadki i publikuje poradnik

Ubuntu zamiast Windows 7. Canonical namawia do przesiadki i publikuje poradnik

Ubuntu zamiast Windows 7. Canonical namawia do przesiadki i publikuje poradnik
Piotr Urbaniak
05.02.2020 12:39, aktualizacja: 05.02.2020 12:53

Canonical jest kolejnym gnulinuksowym podmiotem, który wyraźnie próbuje skorzystać na porzuceniu wsparcia dla Windowsa 7. Firma namawia oczywiście do migracji na swoje Ubuntu. Opublikowała w tym celu naprawdę obszerny poradnik dla początkujących.

Materiał w przystępny sposób, choć w języku angielskim, wyjaśnia jak można przetestować Ubuntu na maszynie wirtualnej (VirtualBox), a następnie zainstalować jako system rozruchowy. Tak samodzielnie, jak i obok Windowsa 7. Stanowi przy tym jeden z elementów całej serii artykułów o siódemce, jakie stworzył Canonical. W minionych dniach mogliśmy już kilkukrotnie czytać o korzyściach płynących ze zmiany Win 7 na Ubuntu. Ot, choćby tu i tu.

"Czas Windowsa 7 dobiegł końca. System ten nie będzie już otrzymywać aktualizacji, a wsparcie techniczne Microsoft przestanie działać" – pisze na przykład Rhys Davies z Canonical. "Uruchamianie przestarzałego systemu operacyjnego może stanowić poważne ryzyko, a jeśli jesteś jedną z ponad 750 tys. osób korzystających z Windowsa w sieci, możesz mieć problem" – przestrzega.

Rozwiązanie? Oczywiście instalacja "darmowego i bezpiecznego" systemu Ubuntu, co niniejszym zostało przedstawione tak, że nawet komputerowy laik powinien sprostać wyzwaniu.

350325212417772948

Jasne, że można godzinami debatować o tym, czy Ubuntu ze środowiskiem GNOME rzeczywiście jest najlepszą opcją dla kogoś, kto właśnie opuszcza Windowsa 7 i niekoniecznie widział w swym życiu więcej OS-ów niż Windows. Niemniej trzeba bezwzględnie oddać Canonical to, że do wdrażania nowych użytkowników przystąpili ze sporym animuszem. Ciekawe, ile osób uda im się w ten sposób przekonać. Tak, naprawdę jestem tego ciekaw.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (338)