Ubuntu zamiast Windows 7. Canonical namawia do przesiadki i publikuje poradnik

Ubuntu zamiast Windows 7. Canonical namawia do przesiadki i publikuje poradnik
Piotr Urbaniak

05.02.2020 12:39, aktual.: 05.02.2020 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canonical jest kolejnym gnulinuksowym podmiotem, który wyraźnie próbuje skorzystać na porzuceniu wsparcia dla Windowsa 7. Firma namawia oczywiście do migracji na swoje Ubuntu. Opublikowała w tym celu naprawdę obszerny poradnik dla początkujących.

Materiał w przystępny sposób, choć w języku angielskim, wyjaśnia jak można przetestować Ubuntu na maszynie wirtualnej (VirtualBox), a następnie zainstalować jako system rozruchowy. Tak samodzielnie, jak i obok Windowsa 7. Stanowi przy tym jeden z elementów całej serii artykułów o siódemce, jakie stworzył Canonical. W minionych dniach mogliśmy już kilkukrotnie czytać o korzyściach płynących ze zmiany Win 7 na Ubuntu. Ot, choćby tu i tu.

"Czas Windowsa 7 dobiegł końca. System ten nie będzie już otrzymywać aktualizacji, a wsparcie techniczne Microsoft przestanie działać" – pisze na przykład Rhys Davies z Canonical. "Uruchamianie przestarzałego systemu operacyjnego może stanowić poważne ryzyko, a jeśli jesteś jedną z ponad 750 tys. osób korzystających z Windowsa w sieci, możesz mieć problem" – przestrzega.

Rozwiązanie? Oczywiście instalacja "darmowego i bezpiecznego" systemu Ubuntu, co niniejszym zostało przedstawione tak, że nawet komputerowy laik powinien sprostać wyzwaniu.

Obraz

Jasne, że można godzinami debatować o tym, czy Ubuntu ze środowiskiem GNOME rzeczywiście jest najlepszą opcją dla kogoś, kto właśnie opuszcza Windowsa 7 i niekoniecznie widział w swym życiu więcej OS-ów niż Windows. Niemniej trzeba bezwzględnie oddać Canonical to, że do wdrażania nowych użytkowników przystąpili ze sporym animuszem. Ciekawe, ile osób uda im się w ten sposób przekonać. Tak, naprawdę jestem tego ciekaw.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (338)