reklama

Capture NX-D 1.4.2

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Capture NX-D to darmowe narzędzie to obróbki zdjęć.

Aplikacja skierowana jest do posiadaczy cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej firmy Nikon, aparatu bezlusterkowego Nikon 1 z wymienną optyką, aparatu kompaktowego COOLPIX rejestrującego zdjęcia w formacie RAW oraz innych aparatów wykorzystujących ten sposób zapisywania fotografii.

Za pomocą Capture NX-D w bardzo szybki i prosty sposób przeprowadzimy retusz zdjęć zapisanych w formacie RAW. Korzysta z natywnych technologii przetwarzania wykorzystując funkcjonalność aparatów firmy Nikon. Dzięki aplikacji zajmiemy się także edycją zdjęć w formatach JPEG oraz TIFF, lecz w tym przypadku mowa jedynie o dostępnie do podstawowych opcji.

Capture NX-D robi użytek z dużych ekranów oraz środowisk wieloekranowych, oddając do dyspozycji użytkownika łatwe w użyciu przesuwne palety. Umożliwia także przeglądanie fotografii w rozmaitych trybach, a nawet porównywanie zdjęć (przed użyciem opcji programu i po retuszu wybranego zdjęcia).

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
yeatzeck   3 #4 23.08.2017 15:21

Nie rozumiem - data aktualizacji na DP 22 sierpnia 2017 i wersja CNX-D 1.4.2 jest nowością... Tymczasem na witrynie Nikona od 30 maja 2017 jest dostępna wersja 1.4.5 CNX-D...

@Shaki81 cyt: "na rynku są lepsze programy do pracy z plikami raw, a ten raczej do popularnych nie należy" - w zasadzie tak, rzeczywiście popularny nie jest. Ale nie jest też najgorszy (podobno silnik programu pochodzi z SilkyPix Studio), a sporo osób na Nikoniarze.pl uważa go za optymalny w sensie wyciskania z matryc Nikonów maksimum możliwości. Oczywiście nie w sensie dajmy na to Lightrooma, który np. bezpośrednio z RAWów potrafi zrobić panoramę, ale i z drugiej strony znany jest z oszukiwania (np. nawet przy wyłączonym module korekcji dystorsji bywa, że i tak dystorsję koryguje - wystarczy poczytać testy na optyczne.pl albo imaging-resource.com). No i popularność CNX-D jest ograniczona obsługiwaniem aparatów tylko jednej firmy...

Ukłony,

  #3 23.11.2016 09:37

Program przemyślany, świetnie można poprawić zdjęcia, które są nie doświetlone czy mają szumy w wyniku użycia dużego ISO.
Bardzo dobrze opracowane krzywe histogramów. Raz mi się wysypał po poprawianiu 50 zdjęcia, widać autorzy nie przewidzieli, że jakiś polak tyle czasu bez przerwy będzie go używać, mimo to ma plus, gdyż nic nie przepadło po wysypaniu.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #2 01.08.2016 22:51

@użytkownik61 (niezalogowany): Bo trzeba się kolego uczyć języków:) A tak na poważnie to na rynku są lepsze programy do pracy z plikami raw, a ten raczej do popularnych nie należy.

  #1 28.05.2016 09:25

Dlaczego Nikon nie polonizuje swoich programów , powinni brać przykład z konkurencji .

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić