Carroll 1.24

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Carroll to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie, którego zadaniem jest zarządzanie rozdzielczością ekranu w komputerze dla każdego konta użytkownika z osobna.

Program Carroll to idealne rozwiązanie w przypadku kiedy z jednego komputera korzysta więcej niż jeden użytkownik i każdy z nich preferuje pracę z inną rozdzielczością. System operacyjny Windows potrafi zapisywać wiele ustawień użytkownika w obrębie jego konta, jednak wśród nich nie ma opcji zapisu zdefiniowanej rozdzielczości ekranu. Problem pojawia się kiedy użytkownicy korzystają z różnych rozdzielczości, przez co podczas każdorazowego uruchomienia swojego konta muszą ją oni zmieniać ręcznie.

Rozwiązaniem tej niedoskonałości Windowsa jest narzędzie Carroll. Pozwala ono każdemu z użytkowników zdefiniować preferowaną rozdzielczość ekranu i co więcej, podczas logowania do swojego konta narzędzie automatycznie zastosuje wskazaną rozdzielczość.

Warto przypomnieć, że program najlepiej sprawdza się podczas pracy z monitorami CRT, w LCD zmiana natywnej rozdzielczości powodować może efekt rozmycia obrazu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 11.05.2013 19:15

Dziwne, zmieniłem rozdzielczość dla swojego konta na 1280x1024 i nie mogę przesunąć ikon na boki monitora ( zachowują się jak przy rozdzielczości 1024x768 ), reszta czyli okna i programy idzie posadzić w każdym miejscu.