Casper 10.1.7338

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Casper to narzędzie, które pozwala na utworzenie kopii zapasowej całego Windowsa razem z zainstalowanymi aplikacjami, zdjęciami, utworami muzycznymi, e-mailami, dokumentami, a także ustawieniami.

Z programu warto korzystać profilaktycznie, by w razie awarii dysku twardego (nie tylko fizycznej, ale nawet wtedy, kiedy zostanie on zainfekowany wirusem) nie trzeba było na nowo "stawiać" systemu operacyjnego, lecz skorzystać z uprzednio przygotowanego obrazu dysku ISO, gdzie umieściliśmy wcześniej Windowsa wraz ze wszystkimi naszymi danymi. Można go stworzyć "ręcznie", albo też zdefiniować harmonogram, zgodnie z którym Casper będzie regularnie tworzył kopię zapasową.

Casper obsługuje nie tylko standardowe HDD, ale wspiera także SSD oraz pamięci zewnętrzne USB. Możemy nie tylko tworzyć back-up danych w tradycyjny sposób, ale również klonować system operacyjny Windows wraz z ustawieniami, by umieścić go na dysku twardym innego komputera.

Jeśli musimy zainstalować system Windows z bootowalnego obrazu, Casper również pozwoli na utworzenie takiego dysku. Niezależnie od tego, jaką operację będziemy przeprowadzać za pomocą tego narzędzia, dostrzeżemy prędkość działania aplikacji, którą wyposażono w nowoczesne technologie. To dzięki nim Casper działa szybko, a dodatkowo ryzyko obecności jakichkolwiek błędów (w dyskach ISO, podczas klonowania, itd.) jest praktycznie zerowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!