CaveExpress

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Zabawna gra CaveExpress czerpie inspirację z dawnego komputerowego hitu pod tytułem Ugh!, w którym dzielny jaskiniowiec robił za przewoźnika. Dysponując zmontowanym przez siebie, przedpotopowym helikopterem działał niczym taksówka epoki kamienia łupanego, transportując osoby. Duchowy spadkobierca dzieła zamienia ludzi na paczki, które musimy przenosić w specjalnie do tego oznaczone miejsca.

Oczywiście sprawa nie jest taka prosta, jak się na początku wydaje. Liczba paczek do dostarczenia pokazywana jest w prawym górnym rogu, ale często trzeba obrać idealną strategię ich podnoszenia, by nie okazało się potem, że np. przypływ odciął nam drogę powrotną. Dla zaoszczędzenia czasu można podnosić kilka pakunków naraz, wtedy jednak poruszamy się wolniej, zwłaszcza do góry. Śpieszyć należy się więc ostrożnie.

Spotkanie z którymś z wrednych zwierzaków, jak pterodaktyl, dinozaur czy mamut, zakończy się boleśnie. Nie należy się także zbyt obijać o ściany jaskiń, bo to skutkuje zmniejszeniem paska życia. Odzyskać zdrowie można wyłącznie zrzucając kamień na drzewo, aby pozyskać owoce. Głaz przydaje się poza tym w walce z przeciwnikami. Im dłużej gramy, tym trudniejsze etapy napotkamy. Czasem trzeba nieźle pogłówkować.

Uwaga!

Kod źródłowy można podejrzeć na stronie gry na GitHubie, gdyż to projekt open source.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!