Chrome Web Store coraz popularniejszy wśród internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

Z internetowego sklepu Chrome Web Store korzysta już ponad 30 mln użytkowników. E-sklep firmy Google umożliwia pobieranie aplikacji i rozszerzeń dla przeglądarki internetowej Chrome.

Chrome Web Store miał swoją światową premierę 9 miesięcy temu, jednak dopiero w maju tego roku wprowadzono dodatkowe wersje językowe, w tym polską. Oprócz Polski swojego wydania doczekało się jeszcze 41 innych państw. Wśród nich wymieńmy Austrię, Czechy, Francję, Niemcy, Izrael, Holandię, Rosję, Wielką Brytanię i Włochy. Google postawił przede wszystkim na europejskie wersje językowe dla Chrome Web Store, znacznie mniej jest krajów z Ameryki Południowej czy Azji.

Liczba użytkowników e-sklepu cały czas wzrasta. Google chce trafić ze swoim produktem w sumie do ponad 160 mln użytkowników Chrome. Nie tylko z poziomu strony serwisu, ale również na przykład oferując specjalny dodatek do przeglądarki. Wedle statystyk opublikowanych przez serwis Chrome OS Apps, w e-sklepie dostępnych jest obecnie około 6 tys. aplikacji (w dniu uruchomienia było ich ledwie 500), z których korzysta już ponad 30 mln internautów. Liczba ta w najbliższym czasie zapewne będzie sukcesywnie wzrastać, wciąż jednak Google nie zarabia na swoim e-sklepie takich pieniędzy, co chociażby na Android Markecie. Od drugiej połowy lutego swoje aplikacje do Chrome Web Store mogą dodawać także polscy deweloperzy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu