r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chrome można już zainstalować ze sklepu z aplikacjami Windows

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Aktualizacja, 20. grudnia

Niedługo po pojawieniu się w sklepie, instalator Chrome'a został z niego usunięty przez Microsoft.

Dotąd w sklepie z aplikacjami Windowsa wielkim nieobecnym było Google. W Microsoft Store nie było klientów popularnych usług czy programów z Mountain View. To się jednak właśnie zmieniło – w sklepie znaleźć już można instalator przeglądarki Google Chrome.

Dotychczas, aby zainstalować Chrome w Windows 10, konieczne było pobranie instalatora przez przeglądarkę internetową. Był on tak naprawdę opakowaną w systemowe okno aplikacją webową, która pobierała kolejne niezbędne do instalacji pliki. W samym mechanizmie instalacji nic się nie zmieniło, jednak sam instalator można teraz znaleźć w Microsoft Store.

r   e   k   l   a   m   a

Jedyną różnicą jest zatem wyeliminowanie konieczności poszukiwania instalatora w Sieci. Niestety, nie jest to próba ominięcia ograniczeń Windowsa 10 S – na tym systemie Microsoftu, mimo dostępności instalatora w sklepie, działanie Chrome'a pozostaje zablokowane. Jedynym rozwiązaniem jest aktualizacja Windowsa 10 S do Windowsa 10 Pro.

Decyzję Google można potraktować jako nieznaczący gest, ale także jako zapowiedź. Czyżby wkrótce pustawy Microsoft Store miały zapełnić programy Google? Choćby takie, w których z wykorzystaniem silnika Electron przykładowy Gmail będzie mógł działać jako pozornie natywna aplikacja Windowsa? Czas pokaże.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.