r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chromium OS (CloudReady) 48.1.26

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja

Chromium OS (CloudReady) to maszyna wirtualna wirtalna, dzięki której z wykorzystaniem menedżera (np. VirtualBox) można uruchomić system operacyjny oparty na przeglądarce Chromium.

Galeria programu

Za przygotowanie maszyny odpowiada firma Neverware, która udostępnia własne kompilacje systemu Chrome OS w wersji bezpłatnej (wersja Home pozbawiona konsoli administracyjnej) oraz w wariantach komercyjnych. Na jej stronach znaleźć można obrazy, dzięki któremu system można zainstalować na dysku twardym komputera.

Chromium OS to otwarta wersja Chrome OS-a. Dzięki maszynie wirtualnej można sprawdzić, jakie możliwości ma ten system operacyjny bez konieczności kupna urządzenia w ciemno. Chromium OS na maszynie wirtualnej posiada jednak w stosunku do Chrome OS-a wiele ograniczeń: brak dostępności sklepu Google Play, obsługa wyłącznie jednej rozdzielczości oraz znacznie niższa wydajność.

Uwaga!

Szczegółowe instrukcje dotyczące uruchomienia maszyny wirtualnej z Chromium OS na VirtualBoksie znajdziesz w naszej publikacji Chrome OS na maszynie wirtualnej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chromium OS na maszynie wirtualnej: sprawdź, nim kupisz chromebooka

54
OPROGRAMOWANIE 23.08.2017 | Maciej Olanicki

Dla wielu użytkowników pulpitowy system Google, Chrome OS, pozostaje ciekawostką czy też rozbudowaną przeglądarką. Często problemem jest sama dostępność – jeszcze jakiś czas temu nie sposób było znaleźć na polskich półkach sklepowych solidnego chromebooka. Nie zmienia to faktu, że system ten ma całkiem wiele do zaoferowania, szczególnie w wersjach obsługujących sklep Google Play. W tym poradniku pomożemy zainstalować Chromium OS-a na maszynie wirtualnej, co stanowi świetną okazję do odpowiedzenia sobie na pytanie: czy Chrome OS jest dla mnie? Instalację Chromium OS-a oprzemy na systemie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.