Clean Master Clean Master 6.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Clean Master to darmowa aplikacja służąca do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych danych i pozostałości po przeglądaniu stron internetowych. Pierwotnie firma Cheetah Mobile stworzyła program o takiej samej nazwie dla platformy Android, teraz jest on dostępny także na komputery PC. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wyraźnie konkuruje z bardzo popularnym CCleanerem.

Po uruchomieniu Clean Mastera aplikacja dokonuje skanowania systemu w poszukiwaniu zbędnych danych. Aplikacja informuje o ilości śmieci w koszu systemowym, katalogach Windowsa, logach działania i raportach, a także danych tymczasowych i zbuforowanych. Umożliwia ponadto oczyszczanie dedykowanych aplikacji z Microsoftu jak np. sklep Metro w Windows 8, czy też klient pocztowy Windows Live Mail. Program rozpoznaje także popularne przeglądarki (np. Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera), oraz inne oprogramowanie firm trzecich: dane tymczasowe z pakietów ochronnych, pliki śledzące Adobe Flash Playera, Skype i czytników PDF. Producent chwali się, że jego aplikacja rozpoznaje ponad 500 popularnych aplikacji, co pozwala jej na usuwanie wszystkich zbędnych sieci, jak również tymczasowych danych tworzonych podczas przeglądania stron internetowych.

Możliwe jest ponadto skasowanie historii odwiedzanych witryn, informacji o pobieranych linkach, a jak również kasowanie ciasteczek (cookies). Program posiada także moduł czyszczenia rejestru systemowego, który kasuje wpisy związane np. z niewłaściwym powiązaniem plików, nieistniejącymi komponentami, niepoprawnymi bibliotekami dll, brakującymi wpisami w menu start, czy też niewłaściwymi ścieżkami do aplikacji. Dzięki niemu pozbędziemy się także wpisów kierujących do niedziałających czcionek i plików MIUI lub hlp, jak również usuniętymi pozycjami z menu kontekstowego. Moduł ten wykonuje automatyczną kopię rejestru przed jego oczyszczeniem, dzięki czemu w razie problemów użytkownik może przywrócić usunięte dane, aby przywrócić system lub aplikacje do stanu używalności.

Ustawienia Clean Mastera pozwalają na uruchamianie skanowania już po starcie systemu, a także okresowe przypominanie użytkownikowi o koniecznym czyszczeniu zarówno po danym czasie (od 1 dnia do 2 tygodni), jak i po przekroczeniu wyznaczonej liczby śmieci (od 100 MB do 1 GB). Program integruje się z menu kontekstowym kosza, pozwalając na szybkie oczyszczanie systemu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, prosta obsługa ,szybko analizuje i kasuje pliki tymczasowe,czyści błędne wpisy w rejestrze,dba o prywatność-czyści pamięć podręczną i cookies
brak języka polskiego,brak zaawansowanych funkcji,mało opcji.
ocena użytkownika
08.04.2015 21:42 • Recenzja do wersji 1.0

Skuteczność programu należy uznać za wysoką.Biorąc pod uwagę ilość wyszukiwanych zbędnych plików,szybkość działania wykazuje przyzwoity poziom Znalezione pliki, które nadają się do usunięcia, prezentowane są na liście, która podzielona została na kilka sekcji, a one jeszcze bardziej szczegółowo - na katalogi. Dzięki temu dysponujemy szybkim podglądem jakiego typu dane zostały znalezione i na jakie aplikacje ich ewentualne usunięcie może wpłynąć (pozytywnie) przekłada się to na szybkość działania systemu, bowiem Clean Master z założenia wyszukuje jedynie takie pliki, których usunięcie nie przynosi szkód. Aplikacja pozwala ręcznie zarządzać wyjątkami, które podczas usuwania zostaną pominięte. Sam proces kasowania jest również szybki. Kończy się podsumowaniem informującym o skutkach w wybranych sektorach systemu.