Cloud Backup Cloud Backup

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Usługa Cloud Backup od firmy nazwa.pl jest profesjonalnym rozwiązaniem, służącym do wykonywania kopii zapasowych danych zapisanych na dyskach komputerów działających w systemie Microsoft Windows.

Użytkownik ma do dyspozycji 1 TB powierzchni, a łatwość instalacji i intuicyjny panel klienta sprawiają, że jest to usługa dla każdego. Instalacja zajmuje kilka sekund.

Ochrona plików

Program stanowi skuteczną ochronę przed skutkami ataków typu ransomware. W przypadku zablokowania komputera przez hakerów dane można odzyskać jednym kliknięciem myszki. Cloud Backup zabezpiecza również przed bezpowrotną utratą dokumentów, będącą konsekwencją awarii dysku lub utraty laptopa. Dane przechowywane są w chmurze nazwa.pl przez 90 dni, skąd dowolny plik można odzyskać w wersji z każdego dnia, w którym została wykonana kopia zapasowa.

Bezpieczeństwo

Cloud Backup zapewnia wielopoziomowe bezpieczeństwo danych. Pliki przed wysłaniem do Data Center, spełniającego najwyższe normy TIER III oraz TIER IV i posiadającego certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001, szyfrowane są algorytmem AES-256 z hasłem nadawanym przez użytkownika komputera. Dzięki temu zabezpieczone są przed nieuprawnionym przejęciem przez osoby trzecie, mające nieautoryzowany dostęp do komputera użytkownika.

Przyjazność obsługi

Kopie zapasowe tworzone są automatycznie, na bieżąco i zgodnie z indywidualnie ustalonym harmonogramem. Można je wykonać również w dowolnym momencie, niezależnie od przyjętego schematu. Backup tworzony jest przyrostowo, tzn. najpierw wykonywana jest pełna kopia zapasowa plików, a kolejne tworzone są na zasadzie aktualizacji, poprzez dodawanie tylko zmienionych informacji. Dzięki temu rozwiązaniu aplikacja nie obciąża nadmiernie łącza internetowego, co pozwala na wykonanie backupu większej liczby plików.

Cloud Backup dostępny jest również w 30-dniowej wersji testowej.

Wymagania do działania aplikacji

 • system operacyjny Microsoft Windows 7 lub Microsoft Windows 10,
 • zainstalowany zestaw bibliotek .NET Framework 4.5,
 • zainstalowana przeglądarka internetowa (w aktualnej wersji): Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox,
 • 40 MB wolnego miejsca na dysku.
 • © dobreprogramy

  Recenzje użytkowników

  Aplikacja łatwa w obsłudze
  Brak możliwości dokupienia przestrzeni dyskowej
  ocena użytkownika
  01.08.2020 16:19

  Rozwiązanie fajne do prostego zastosowania i podstawowej ochrony danych. Niestety nie należy do najtańszych. Osobiście korzystam z serwera NAS firmy Qnap i takie rozwiązania prywatnej chmury zdecydowanie bardziej polecam.

  Sprawnie działa.
  Brak możliwości usunięcia danych w okresie testowym!
  ocena użytkownika
  26.05.2020 20:51

  Sprawnie działa, ale zapisanych danych w okresie testowym nie pozwala usunąć. Pewnie można, ale trzeba niestety wykupić abonament.