r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co przyniesie nam nowy Firefox?

Strona główna Aktualności

W czerwcu ubiegłego roku ukazały się "duże" aktualizacje dwóch najpopularniejszych alternatywnych przeglądarek WWW - najpierw Opera 9.5, a parę dni później Firefox 3.0. Tymczasem, twórcy obu programów nie zasypiają gruszek w popiele i pracują nad kolejnymi wydaniami. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje na temat Firefoksa 3.2.

Firefox 3.2 oferować ma Ubiquity - projekt interfejsu użytkownika, umożliwiającego tworzenie tak zwanych mash-upów, czyli programów łączących funkcje wielu aplikacji sieciowych. Ubiquity ukazało się pod koniec sierpnia i od razu wzbudził duże zainteresowanie. Pozwala na wpisywanie komend w naturalnym języku, dzięki czemu w prosty sposób możemy znaleźć na przykład mapę z dokładną lokalizacją wybranego miejsca. Aktualnie, aby przejść do trybu wpisywania komend wymagane jest wciśnięcie odpowiedniej kombinacji klawiszy, ale twórcy Firefoksa dążą do pełnej integracji funkcji z paskiem adresu.

Prócz tego z najważniejszych nowości twórcy Firefoksa 3.2 wymieniają "lightweight theming", funkcję która ma pozwolić na łatwiejsze dostosowywanie wyglądu przeglądarki do własnych upodobań bez pobierania rozszerzeń oraz Prism - który ma uprościć korzystanie z aplikacji WWW pozwalając na uruchamianie ich tak jak zwykłych programów. Być może nowy Firefox posiadać będzie także nowy sposób zarządzania kartami wzorowany na Google Chrome, w którym przykładowo karty dotyczące Gmaila stanowić będą jeden proces.

Data premiery nowego Firefoksa nie jest znana, jednak bardzo prawdopodobne jest, że stanie się to jeszcze w tym roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.