Nowy Firefox już dostępny. Zmiany głównie „pod maską”

Nowy Firefox już dostępny. Zmiany głównie „pod maską”

Nowy Firefox już dostępny. Zmiany głównie „pod maską”
Łukasz Maślanka
15.12.2015 14:08

Ukazało się najnowsze wydanie przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczone numerem 43 i przeznaczone dla systemów Windows, OS X i Linux.

W nowym Firefoxie doszlifowano głównie niektóre części ukryte „pod maską” programu. Wszystko po to, aby usprawnić pracę programu. Nowości zwrócą uwagę deweloperów, ale niekoniecznie zwykłych użytkowników przeglądarki Firefox.

Obraz

W wersji Firefoxa 43.0 poprawiono pracę API dla odtwarzania plików wideo w formacie m4v. Użytkownicy będą mogli też zdecydować, czy chcą korzystać z podpowiedzi w pasku wyszukiwania. Na Windows 8 lub nowszych wydaniach systemu operacyjnego poprawiono pracę klawiatury wyświetlanej na ekranie.

W Firefoxie 43 będzie możliwe wyświetlanie na kilku monitorach jednocześnie treści przesyłanych przez API WebRTC, wykorzystywane do komunikacji w czasie rzeczywistym w przeglądarce. Wprowadzono też kolejne ulepszenia prywatności, w tym trybu bezpiecznego przeglądania sieci. Mozilla kładzie duży nacisk, aby użytkownicy Firefoxa mogli chronić swoją prywatność w internecie. Temu służyć ma mechanizm ochrony przed śledzeniem, który debiutował w wydaniu nr 42 przeglądarki.

Pełną listę nowości w 43. wydaniu Firefoxa znajdziecie na Reddicie. Zajrzyjcie też na oficjalną stronę Mozilli.

Najnowszą wersję Mozilla Firefox 43.0 możecie pobrać z naszej bazy programów dla systemów OS X i Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (116)