ColourGrab ColourGrab 2.2.1

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ColourGrab to niewielka aplikacja pozwalająca sczytywać kolory widoczne na ekranie, aby uzyskać ich wartości RGB lub szesnastkowe. Te mogą znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach: wśród twórców stron internetowych, grafików, a nawet twórców sztuki, korzystających z aplikacji komputerowych.

Zasada działania jest bardzo prosta. Po uruchomieniu programu, dostajemy możliwość sczytania myszą koloru z dowolnego elementu, na który najedziemy kursorem. Barwa zapisywana jest na liście wraz z przeliczonymi wartościami RGB oraz HEX. Te można stąd skopiować do schowka, klikając myszą na ich wartość. Zapamiętanych może zostać 7 ostatnich barw.

Ciekawostką są ustawienia, w których można między innymi włączyć skrót klawiszowy aktywujący odczyt barwy, zmienić kolory aplikacji z jasnych na ciemne, a nawet wygląd ikony na pasku zadań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!