ComboFix ComboFix 19.11.4.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

ComboFix to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia szczegółowych logów systemu oraz usuwania z komputera wszelakiego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

Program nie wymaga instalacji, a praca z nim odbywa się za pośrednictwem interfejsu tekstowego. Po uruchomieniu ComboFix tworzy kopię zapasową danych, które przywrócone zostaną w przypadku niepowodzenia. Program podczas działania dokładnie skanuje system, usuwając automatycznie napotkane złośliwe oprogramowanie. Proces ten trwać może różnie w zależności od stopnia zawirusowania komputera i w jego trakcie dostrzec można różne dziwne zachowania (m.in. znikanie ikon z pulpitu, zmiana konfiguracji zegarka na pasku zadań itp.), nie należy się tym jednak przejmować - po zakończeniu pracy wszystko powinno wrócić do pierwotnego stanu.

Informacje o efektach pracy programu znaleźć można w wygenerowanym przez niego logu, który ma postać pliku tekstowego.

Uwaga!

  1. Pracę z narzędziem zaleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  2. Przed uruchomieniem ComboFix zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.
  3. Oprogramowanie antywirusowe może błędnie traktować program jako wirusa. ComboFix zawiera komponenty do wyłączania procesów w systemie, co odbierane jest przez programy zabezpieczające jako źródło potencjalnego zagrożenia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dobre wyniki przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu
Destrukcyjny, ingeruje mocno w system, użytkownicy myślą że to "magiczna gumka", DP narusza EULA
04.06.2016 08:34 • Recenzja do wersji 16.06.01.01

Program dobry ale przy właściwym stosowaniu. Bardzo duże szansę że po jego użyciu system się nie uruchomi.
Niestety użytkownicy myślą że jest on "magiczną gumką" którą usunie wszystkie wirusy. Dodatkowo DP narusza EULA hostując ten program. Stworzenia logów mamy dużo Nieingerencyjnych zamienników jak FRST czy GMER te programy ZAWSZE pobiera się z www.bleepingcomputer.com ponieważ to JEDYNY oficjalny serwis z nimi

Linki pomocznicze
http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzędzie-combofix
http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix#forums

Nadal bardzo skuteczny i najlepszy .
Pozostawia w C folder Qoobox z którego wirusy może przechwycić antywirus przy skanie .
ocena użytkownika
29.11.2014 20:09 • Recenzja do wersji 14.11.25.1

Może się zdarzyć że kiedy wykonamy skan antywirusem nagle pokaże nam się ogromna liczba wirusów po lokalizacji zobaczymy że są to wirusy przejęte z folderu Combo Fix Qoobox w C . Qoobox usuwamy ręcznie kolejno wchodząc głęboko w pojedyncze pliki i usuwamy je , folder końcowy jaki nam tam zostanie zażąda od nas uprawnień przed usunięciem oraz zdjęcia na karcie zabezpieczeń kolejno nam się pokażą opcje ,po ściągnięciu zabezpieczeń i zaznaczeniu pół z zezwoleniem uprawnień możemy już bez problemu usunąć ten folder następnie usuwamy już pusty Qoobox .