reklama

Command & Conquer z misjami fabularnymi

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Command & Conquer, darmowa odsłona jednej z najbardziej znanych serii gier strategicznych, zostanie w przyszłym roku wzbogacona o epizodyczne misje fabularne. Odgrywane samotnie lub w kooperacji, w sumie złożą się na kampanię, której gracze domagali się od początkowo ukierunkowanej wyłącznie na sieciowe boje produkcji.

Pierwsza z misji, która zostanie udostępniona na początku przyszłego roku, skupi się na kłopotach Asia-Pacific Alliance (APA) — zdominowanej przez Chińczyków grupy, która w świecie gry przez blisko dekadę odgrywała czołową rolę na arenie geopolitycznej. Obecnie jej przywództwo kwestionuje wysoko rozwinięta European Union (EU), co doprowadza do zaostrzenia konfliktu. Przysłowiowej oliwy do ognia dolewa dodatkowo Global Liberation Army (GLA), czyli organizacja terrorystyczna, która ma zamiar rozbić obu wrogów od środka, wszczynając na ich terenach krwawe rebelie. Zadaniem gracza, który wcieli się w dowódcę APA, ma być utrzymanie ładu na świecie za wszelką cenę — nawet strat w ludziach.

Mimo ze misje fabularne pojawią się dopiero w 2014 r., pozbawiony ich Command & Conquer zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku. Obecnie gra znajduje się w fazie zamkniętych beta testów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama