Comodo Cleaning Essentials Comodo Cleaning Essentials 10.0.0.6111

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Comodo Cleaning Essentials (CCE) to pakiet trzech narzędzi, których zdaniem jest identyfikowanie i usuwanie z już zainfekowanego komputera m.in. różnego rodzaju złośliwego oprogramowania lub niebezpiecznych procesów.

Jego głównym składnikiem jest skaner na żądanie, potrafiący pracować w 3 trybach - Smart Scan (skanowanie najważniejszych i najbardziej podatnych na infekcję obszarów systemu), Full Scan (pełna analiza systemu) lub Custom Scan (skanowanie jedynie elementów wskazanych przez użytkownika). Program jeszcze przed rozpoczęciem swojej pracy dokonuje aktualizacji baz sygnatur wirusów. Po zakończeniu procesu skanowania wyświetla raport i umożliwia wybór preferowanej akcji dla wykrytych nieprawidłowości. Zaletą wspomnianego skanera jest możliwość jego uruchomienia w tzw. trybie agresywnym (Aggressive Mode) poprzez przytrzymanie podczas otwierania narzędzia klawisza 'Shift'. Pozwala on na skuteczną walkę z wirusami w sytuacjach, gdy te np. blokują uruchamianie wszelakich aplikacji.

Dobrym uzupełnieniem wspomnianego skanera na żądanie są dwa dodatkowe narzędzia - KillSwitch i Autorun Analyzer. Pierwszy z nich to nic innego jak zaawansowany menadżer procesów uruchomionych w systemie, aktywnych połączeń internetowych itp. Poza funkcjami zabijania, restartowania, usuwania, czy nadawania priorytetów wybranym procesom KillSwitch oferuje także ciekawą opcję Quick Repair, która sprawdza poprawność elementów systemu często modyfikowanych przez szkodniki. Drugie z narzędzi, o nazwie Autorun Analyzer pozwala zarządzać komponentami uruchamianymi wraz z systemem Windows. Z jego pomocą łatwo wyłączymy lub całkowicie usuniemy z autostartu zbędne aplikacje, usługi itp., które spowalniają uruchamianie systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!