COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10
Redakcja

08.04.2015 13:06, aktual.: 08.04.2015 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego.

Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy powodował pewne nieprzyjemne problemy. Przy procesie aktualizacji baz wirusów wymagał dużo pamięci operacyjnej i potrafił chwilowo obciążyć procesor na tyle, aby zauważalnie zmniejszyć komfort pracy z komputerem. Tego typu problemy nie powinny już występować, dodatkowo skaner obsługuje teraz archiwa RAR5, a także nowe wersje testowe popularnego archiwizatora 7-Zip.

Obraz

Zaawansowani użytkownicy COMODO mogą pokusić się o wyłączenie antywirusa i kontrolowanie komputera przy pomocy innych modułów. Te również zostały rozbudowane: w piaskownicy pojawiła się możliwość tworzenia filtrów w oparciu o wiek plików, ignoruje ona również aplikacje Modern. Funkcja oceny plików została rozbudowana o opinie użytkownika i teraz są one brane pod uwagę wraz z oceną wystawioną przez producenta pakietu. Pojawiła się również nowa grupa aplikacji odpowiedzialnych za zarządzanie i produktywność. Domyślnie przypisano do niej pliki pakietu Office np. Worda, Excela, OneNote, Visio, a także niektóre aplikacje użytkowe jak Adobe Reader, Foxit Reader czy Quick Time Player. Najnowsza edycja jest kompatybilna z testowymi wydaniami systemu Windows 10. Oczywiście po wydaniu nowej kompilacji stan ten może ulec zmianie, Microsoft wciąż wprowadza zmiany w swoim systemie.

Pakiet COMODO Internet Security w najnowszej wersji znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Zachęcamy do jego wypróbowania: choć ze względu na bardzo rozbudowaną ochronę proaktywną jest skierowany raczej dla użytkowników zaawansowanych, to jego domyślne ustawienia nie powinny powodować irytacji nawet u początkujących. Warto jednak mieć na uwadze, że podstawowe ustawienia nie informują nas niemalże o żadnych akcjach zachodzących na komputerze i COMODO działa wtedy automatycznie. Program jest przez producenta udostępniany za darmo. Co istotne, skorzystać z niego możemy nie tylko w domu, ale także w firmie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)