COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10
Redakcja
08.04.2015 13:06, aktualizacja: 08.04.2015 13:28

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego.

Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy powodował pewne nieprzyjemne problemy. Przy procesie aktualizacji baz wirusów wymagał dużo pamięci operacyjnej i potrafił chwilowo obciążyć procesor na tyle, aby zauważalnie zmniejszyć komfort pracy z komputerem. Tego typu problemy nie powinny już występować, dodatkowo skaner obsługuje teraz archiwa RAR5, a także nowe wersje testowe popularnego archiwizatora 7-Zip.

350133609849710529

Zaawansowani użytkownicy COMODO mogą pokusić się o wyłączenie antywirusa i kontrolowanie komputera przy pomocy innych modułów. Te również zostały rozbudowane: w piaskownicy pojawiła się możliwość tworzenia filtrów w oparciu o wiek plików, ignoruje ona również aplikacje Modern. Funkcja oceny plików została rozbudowana o opinie użytkownika i teraz są one brane pod uwagę wraz z oceną wystawioną przez producenta pakietu. Pojawiła się również nowa grupa aplikacji odpowiedzialnych za zarządzanie i produktywność. Domyślnie przypisano do niej pliki pakietu Office np. Worda, Excela, OneNote, Visio, a także niektóre aplikacje użytkowe jak Adobe Reader, Foxit Reader czy Quick Time Player. Najnowsza edycja jest kompatybilna z testowymi wydaniami systemu Windows 10. Oczywiście po wydaniu nowej kompilacji stan ten może ulec zmianie, Microsoft wciąż wprowadza zmiany w swoim systemie.

Pakiet COMODO Internet Security w najnowszej wersji znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Zachęcamy do jego wypróbowania: choć ze względu na bardzo rozbudowaną ochronę proaktywną jest skierowany raczej dla użytkowników zaawansowanych, to jego domyślne ustawienia nie powinny powodować irytacji nawet u początkujących. Warto jednak mieć na uwadze, że podstawowe ustawienia nie informują nas niemalże o żadnych akcjach zachodzących na komputerze i COMODO działa wtedy automatycznie. Program jest przez producenta udostępniany za darmo. Co istotne, skorzystać z niego możemy nie tylko w domu, ale także w firmie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)