Microsoft Security Essentials jednak bez wsparcia dla umierającego Windows XP

Microsoft Security Essentials jednak bez wsparcia dla umierającego Windows XP
Redakcja

21.02.2014 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Systemy Windows od dawien dawna narażone były na różnego typu ataki za sprawą popularności, luk w swoim kodzie, a także kodzie aplikacji zewnętrznych. Microsoft swojego czasu postanowił nieco poprawić sytuację wydając darmowego antywirusa Security Essentials. Okazało się, że aplikacja ta nie będzie już dostępna dla systemu Windows XP, którego okres wsparcia wygasa w kwietniu. Sprawa została później zdementowana i stwierdzono, że MSE dla użytkowników indywidualnych, a także wersja biznesowa dla końcówek nadal będzie wspierana na tej platformie. Wygląda na to, że w praktyce wychodzi jednak inaczej.

Obraz

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja antywirusa MSE oznaczona jako 4.5.212.0 Pre-Release. Co prawda nie jest to jeszcze wydanie oficjalne, stabilne, a coś na kształt bety, niemniej nie posiada już ono możliwości instalacji na systemie Windows XP. W efekcie wygląda na to, że po 8 kwietnia użytkownicy tego systemu stracą możliwość instalacji tego oprogramowania antywirusowego. Choć skuteczność MSE jest sprawą dyskusyjną i często uważaną za niewystarczającą, tak jednak możliwość korzystania z niego za darmo, także w firmach do 10 stanowisk to w wielu przypadkach naprawdę dobra oferta. Oferta, która za chwilę przestanie być aktualna dla osób używających starszego systemu. Według komunikatu korporacji zainstalowane do tej pory kopie antywirusa nadal będą otrzymywały aktualizacje baz sygnatury wirusów. Sam producent ostrzega jednak, że nie będzie to dostateczne zabezpieczenie dla komputera i najlepszym (bo wymagającym sięgnięcia do portfela) rozwiązaniem jest rzecz jasna przejście na nową wersję okienek.

Oczywiście MSE to nie jedyna darmowa opcja do ochrony Windows XP czy też innych systemów. Dzisiaj informowaliśmy już o tym, że chiński 360 Internet Security postanowił nadal wspierać ten system. Wśród darmowych rozwiązań wymienić również można Comodo posiadający darmowy pakiet, jaki wykorzystać można bez opłat także komercyjnie. Co się zaś tyczy nowej wersji MSE, to wprowadza ona nieco poprawek, lecz widocznych gołych okiem zmian nie ma. Jeśli chcecie spróbować tego antywirusa, znajdziecie go w bazie aplikacji naszego serwisu. Oczywiście w wypadku takiego oprogramowania zalecamy korzystanie z wersji stabilnej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)