Comodo Internet Security 7 dostępne w wersji stabilnej

Comodo Internet Security 7 dostępne w wersji stabilnej
Redakcja

07.03.2014 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ilość szkodliwego oprogramowania rośnie w niesamowitym tempie i choć wydawać by się mogło, że typowy użytkownik nie jest za bardzo narażony na infekcję, rzeczywistość okazuje się brutalna. Stosowanie aplikacji do ochrony przed malware już jakiś czas temu stała się w zasadzie podstawą ochrony. Bardzo dobrą propozycją są produkty tworzone przez firmę Comodo – oferuje ona pakiet Internet Security o bardzo szerokim wachlarzu możliwości, który jest bezpłatny, nawet w przypadku zastosowań komercyjnych. Światło dzienne ujrzała wreszcie nowa wersja stabilna. W przeciwieństwie do wielu producentów, Comodo nie oznacza ich rocznikowo i nie wydaje regularnie. Mimo to, zmiany są spore i warto spojrzeć na CISa.

Obraz

Najważniejszą zmianą jaka pojawiła się w nowej odsłonie pakietu Comodo jest mechanizm Viruscope. Ta funkcja, domyślnie wyłączona, pozwala na automatyczne monitorowanie aktywności procesów działających na komputerze i wszczęcie alarmu gdy staną się one podejrzane. Stanowi ma to dodatkową warstwę ochrony obok stosowanego obecnie blokera behawioralnego, który ogranicza uprawnienia nieznanych aplikacji (oczywiście czasem zaufane aplikacje nie zostaną rozpoznane i użytkownik sam powinien pozwolić działać im bez ograniczeń). Mechanizm ten pozwala także na cofnięcie zmian jakich dokona szkodliwe oprogramowanie. Druga z nowości to skanowanie ruchu internetowego. Wbrew nazwie używanej w samym pakiecie, nie skanuje on jedynie stron przeglądanych przez przeglądarkę, ale w zasadzie cały ruch blokując adresy zawierające malware lub próbujące wyłudzić od użytkownika pieniądze lub informacje. Funkcja ta pozwala także na samodzielnie skonfigurowanie witryn i kategorii do blokowania, przy odpowiedniej konfiguracji może więc stanowić swoisty mechanizm kontroli rodzicielskiej.

Oprócz tego zmiany dotyczą wyglądu. Nowy Comodo nareszcie dorobił się wsparcia dla skórek, domyślnie dostępne są trzy z nich. Jedną, opartą na interfejsie Modern zobaczyć możecie na screenie dołączonym do tej notki. Pod tym względem zmiany nie ograniczają się jedynie do zmian wizualnych: producent zapewnia, że poprzez niewielkie modyfikacje i nowe opcje dostęp do wielu funkcji jest szybszy i wygodniejszy. Firma chwali się także aż 7-krotnym zwiększeniem szybkości piaskownicy, poprawą 300 znalezionych błędów, a także funkcją specjalnie zabezpieczonego folderu, w którym można przechowywać cenne dane. Pakiet znajdziecie oczywiście w bazie aplikacji naszego serwisu w każdej dostępnej wersji: Comodo Internet Security, Comodo AntiVirus, a także Comodo Personal Firewall. Jeśli chcecie dokładnie kontrolować to co dzieje się na komputerze, zachęcamy do jego wypróbowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także