Comodo IceDragon Comodo IceDragon 65.0.2.15

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Comodo IceDragon to kolejna (tuż obok Comodo Dragon Internet Browser) przeglądarka internetowa stworzona przez firmę Comodo na bazie Firefoksa, w której zawarto autorskie rozwiązania wpływające na wzrost bezpieczeństwa użytkownika podczas przeglądania stron WWW. Program nie wiele różni się od swojego protoplasty, jednak zaimplementowane w nim funkcje pozwalają ochronić komputer i przechowywane w nim dane przed różnego rodzaju szkodliwymi komponentami, na jakie natknąć się można w trakcie codziennego surfowania w Sieci.

Przeglądarka odziedziczyła wszystkie zalety swojego protoplasty, oferując niemalże identyczną funkcjonalność. Podobnie jak produkt Mozilli, także Comodo IceDragon tuż po instalacji oferuje zestaw podstawowych funkcji, które umożliwiają wygodne przeglądanie stron internetowych. Znalazł się wśród nich mechanizm kart, dający możliwość otwierania wielu witryn jednocześnie, menedżer pobierania plików, usprawniający proces ściągania z Internetu plików i umożliwiający przerywanie oraz wznawianie transferu, opcja blokowania wyskakujących okien (tzw. pop-upów), a także znany z Firefoksa zestaw narzędzi przeznaczonych dla webmasterów. Comodo IceDragon obsługuje rozszerzenia i motywy graficzne stworzone z myślą o "lisku".

Wśród nowości, jakie wprowadziła w przeglądarce firma Comodo wymienić należy technologię Secure DNS Configuration. Aktywować ją można już podczas instalacji oprogramowania, a jej zadaniem jest blokowanie i ostrzeganie użytkownika o stronach internetowych, zawierających niebezpieczne dla systemu komponenty, które np. wykradać mogą z komputera poufne dane.

Kolejnym dodatkiem w Comodo IceDragon jest funkcja Site Inspector. Dostarcza ona na żądanie użytkownika szczegółowych informacji na temat aktualnie przeglądanej strony - w tym m.in. krótki raport z analizy pod kątem możliwych infekcji malware, numer IP, kraj, z którego dana witryna pochodzi, informacje o osobie lub firmie, przez którą została zarejestrowana domena itp. Dla osób korzystających z serwisu społecznościowego Facebook przygotowano opcję wygodnego dzielenia się informacjami o odwiedzanych stronach WWW na łamach swojego profilu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybka , możliwość instalacji większości wtyczek od Firefoksa
niedziałające mini motywy :(
ocena użytkownika
23.11.2012 19:41 • Recenzja do wersji 16.1.1.3

Comodo IceDragon to przeglądarka oparta na popularnym Firefoksie i trzeba przyznać - równie udana.
Dodatkowym atutem tego programu jest wersja 64 bitowa (FF niestety z takiej wersji zrezygnował) jak i nieco mniejszy apetyt na pamięć. Comodo Ice Dragon obsługuje lwią większość wtyczek od FF wiec fani poczciwego liska nie będą pozbawieni możliwości potężnej personalizacji do własnych potrzeb.

moja ocena 8,5/10