CompuServe - koniec ikony Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługi internetowe CompuServe, 30-letnia ikona światowego Internetu definitywnie przestają istnieć wraz z decyzją AOL o ich wyłączeniu.

CompuServe był pierwszym na tak dużą skalę dostawcą usług internetowych w Stanach Zjednoczonych, a co za tym idzie i na świecie. Zdominował bardzo młody wówczas rynek w latach 80-tych i pozostawał głownym graczem jeszcze do połowy lat 90-tych. Później firma została wchłonięta przez AOL, choć mimo tego usługi CompuServe nadal pozostały autonomiczne.

U schyłku pierwszej dekady XXI wieku rola usług CompuServe (które nazwane zostały po przejęciu jako CompuServe Classic) była już czysto historyczna i funkcjonowały one tylko dzięki aparaturze do sztucznego podtrzymywania życia sponsorowanej przez AOL. Teraz jednak właściciel CompuServe postanowił odłączyć wtyczkę i legendarny dostawca na zawsze zniknął z Internetu. Na powierzchni utrzymała się jedynie nowa wersja usług AOL znana jako CompuServe 2000, ale tak naprawdę nie ma ona zbyt wiele wspólnego z prawdziwym CompuServe.

Użytkownicy zamkniętego CompuServe mogą zachować swoje konta pocztowe. Znamienne jest jednak, że najnowsza wersja oprogramowania klienckiego datowana jest na 1999 rok i przeznaczona do pracy z systemem Windows NT 4.0...

© dobreprogramy