CopperCube 6.0.2

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CopperCube to aplikacja przeznaczona do edytowania scen 3D w Windows i Mac OS X. Program obsługuje takie formaty jak Flash, SWF, a także EXE, APP czy JavaScript.

W sumie CopperCube pozwala na import aż 17 różnych formatów plików. Aplikacja umożliwia również renderowanie scen 3D na stronach internetowych za pomocą Flasha albo WebGL. Po uruchomieniu programu możemy wybrać jaki rodzaj sceny chcemy stworzyć - 3DS, panoramę albo uruchomić przykładową scenę dodaną do biblioteki przez programistów firmy. Po załadowaniu pliku CopperCube pozwala na przeglądanie tekstur, ich rozmieszczenie, a także właściwości i zachowania. Każda tekstura może być animowana w osobnym oknie - dzięki temu uzyskujemy podgląd poszczególnych elementów sceny. Użytkownik ma również sposobność, aby dodawać własne elementy takie jak kształty geometryczne, tekstury z plików, zdjęcia, a także linie i dźwięki. Kolejne funkcje dotyczą edytowania światła, cieni i rozdzielczości. Użytkownik ma prawo zmieniać wygląd interfejsu - można dodawać lub usuwać elementy paska narzędziowego, podgląd itp.

CopperCube jest dostępny w wersji darmowej i płatnej. Demo posiada kilka ograniczeń - m.in. nie pozwala oglądać statystyk edytowanych scen. Ponadto, można z niego korzystać tylko przez 14 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 16.03.2017 13:06

@MarekVite (niezalogowany):CopperCube 5.6 - program z epoki kamienia łupanego, obrzydlistwo ! -)

  #5 20.02.2017 14:17

@Negroid (niezalogowany): Taki dobry program i nie wiesz ?!

  #4 20.02.2017 14:16

@NieZdara (niezalogowany): Masz dobrego NOSA !

  #3 16.02.2016 18:42

Nie ufam temu

Dementor   38 #2 20.01.2016 14:37

Jak na tego typu program wolę darmowe alternatywy.

  #1 18.10.2012 18:47

* Bardzo dobry program, polecam. Od blendera różni się tym, że nie ma tak trudnego interfejsu, aczkolwiek równierz posiada dużo dobrych funkcji. Początkującym polecam właśnie coppera, a nie blendera ze względu na łatwość operowania w nim. Ponadto CopperCube w porównaniu do blendera obsługuje 2x więcej rozszerzeń modeli, animacji i scen 3D (blender ma ich ok. 10, zaś u copper'a naliczyłem ich ponad 20).
* Bzdurą jest, że copper edytuje pliki wykonywalne .exe, co prawda może zapisywać wyniki naszej pracy w formacie .exe, ale nigdy je edytować (no chyba, że ewentualnie w full wersji).
*Powie mi ktoś jak manipulować "szkieletem animacji postaci"?