Corel PaintShop Pro 2019 21.0.0.19

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PaintShop Photo Pro to popularny wśród użytkowników na całym świecie program do zarządzania, edycji i obróbki, a także udostępniania w Internecie cyfrowych fotografii.

Program dostarcza szereg przydatnych narzędzi umożliwiających zaawansowaną edycję grafiki rastorowej - wśród których wymienić należy mechanizm warstw, obiektów, konwersji kolorów, rozbudowanych operacji na palecie kolorów, a także tzw. Express Lab, znacznie usprawniający prosty retusz dużej ilości fotografii. PaintShop Photo Pro oferuje pełną obsługę formatów RAW, w tym także najnowszych Camera RAW, a także funkcje umożliwiające pracę z materiałami wideo HD, tworzenie zintegrowanych projektów - np. książek fotograficznych, pokazów slajdów fotografii HD, kart itp. oraz łatwego przetwarzania wsadowego i Smart Carver, służącą do prostego usuwania wybranych obiektów z fotografii bez pogorszenia jej jakości.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #150 11.09.2018 18:12

@PitBoss: jak ni ejak tak mam x2 i działa.

  #149 11.09.2018 18:12
PitBoss   10 #148 10.08.2018 15:35

Szkoda że x4 nie chodzi na win 10 :(

vulgary   5 #147 24.02.2017 13:44

dziś z 59 złociszy, chyba błąd cenowy, właśnie kupiłem
https://store.paintshoppro.com/1184/purl-SP_PSUX9_IPM850215

  #146 30.11.2016 09:37

@Aftermimodis (niezalogowany): No jest trochę taniej, chociaż w Polsce można kupić wersję box pakietu Ultimate za niewiele więcej. Z tą polityką cenową Corel będzie się musiał bardziej postarać, bo wkrótce dostaniemy Affinity na Windows w cenie 50 euro i PSP stanie się niekonkurencyjny. Polecam pobawić się AP. Jak ktoś nie widział na Macu, wciąż można się załapać na publiczną betę.

  #145 13.11.2016 13:17

O K A Z J A !!! Kto jest zainteresowany może aktualnie zakupić pełna wersję PSP X9 w wersji ultimate za cenę... sprawdźcie sami
http://www.paintshoppro.com/en/products/paintshop-pro/ultimate/

  #144 28.08.2016 12:50

Z pluginów to tak naprawdę korzystam jedynie z obecnie darmowego pakietu Nik https://www.google.com/nikcollection/ a i to nie wszystkich, a jedynie w gruncie rzeczy trzech (odszumianie, wyostrzanie i robienie zdjęć w czerni i bieli). Jeszcze czasem coś skapnie z darmowych skryptów Corela http://learn.corel.com/freebies/ Co do reszty to wystarczy mi kombinacja PSP i AfterShota oraz firmowego oprogramowania Olympusa.
W X9 wkurza jeszcze niekonsekwencja. Są to drobiazgi, ale mnie one irytują - na przykład otwieram pliki RAW za pomocą PSP, a tam na dole okienka reklamówka o AfterShocie. Potrzebna jak psu na budę - AfterShota mam już zainstalowanego, więc po co mi taka informacja?
i masz rację co do dodawania nieistotnych pierdół. Z drugiej strony muszę powiedzieć że PSP "sam z siebie" niektóre rzeczy robi absolutnie genialnie na przykład taki purple fringing (nie wiem jak to się po polsku nazywa) usuwa perfekcyjnie i aby było zabawniej robi to automatycznie i jednoklikowo. Sam z tym problemów nie mam, ale znajomi często podsyłają mi zdjęcia do poprawki (najczęściej z kompaktów i smartfonów, ale zdarzają się i lustrzanki), na których wyłożyły się programy jakie mają.a PSP nie zawiódł nigdy w tym względzie.

  #143 24.08.2016 22:42

@internauta xyz (niezalogowany): KPT z wersją X9 x64 również nie zadziała, bo 64-bitowy PSP nie obsługuje 32-bitowych pluginów, a nikt ich z okazji nowej wersji nie raczył przepisać. Działa natomiast Creative Content (który osobiście instaluję tylko dla podstawowego dla mnie pędzla 'Fuzz soft'). Działa też Perfectly Clear, chociaż mam zainstalowany jako osobny plugin, nie ten dostarczany z wersją PSP Ultimate. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale wersja Aftershot dostarczana z PSP Ultimate jest dość uboższa od sprzedawanej osobno wersji Pro. Wersja 3 to prawdziwy kombajn, Corel chwali się, że poprawił m.in. wyciąganie z cieni, a w obsłudze RAW-ów to nie w kij dmuchał. Niestety, kosztuje tyle co pełny pakiet PSP. Szkoda, że rozwijając PSP nie dość pracuje się nad naprawdę ważnymi sprawami, a poświęca się czas na niezwykle wszystkim użytkownikom potrzebny moduł do nagrywania ekranu. Już pędzę, żeby nagrać film poglądowy z tego, jak mulasto pędzluje się warstwy w waszym programie. Cały youtube czeka z zapartym tchem, żeby to zobaczyć!

  #142 23.08.2016 18:37

Zainstalowałem sobie wersje X9 i Łolez ma świętą rację - program jest szybszy (w każdym razie u mnie, może lepiej obsługuje wielordzeniowość CPU, a może dyski SSD mu służą - nie wiem. Zasobów w każdym razie żre mniej niż X8). Przyznam, że zdecydowanie wolę programy Corela od Adobe, bo nie masakrują tak plików ORF Olympusa, jak to robi Lightroom (a na Photoshopa mnie nie stać, więc nie wiem jak tam to działa ale podejrzewam że identycznie).

Natomiast denerwują mnie dwie rzeczy.. Pierwsza to polityka upgradu. W przypadku dodatków prawa nie sa dziedziczone (nie będę ukrywać, że interesuje mnie Athentech Perfectly Clear i AfterShot). Oba programy dodawane do wersji Ultimate PaintShopa są uszyte pod określoną wersję PaintShopa więc dodatki z wersji X8 dostępne w wersji Ultimate nie zadziałają w wersji X9 (zwykłej). Oczywiście można sobie zainstalować obie wersje, ale powoduje to tylko bałagan na dysku. Swoją drogą jestem ciekaw czy pakiet KPT działa z wersją X9 x64. Z wersją X8 x64 nie działał. Drugą rzeczą jest zerowe wykorzystanie OpenCLa i kart graficznych. Nosz, obsługuje to nie tylko Adobe ale nawet Paint.NET. PaintShop X9 nie. AfterShot obsługuje do dekodowania, ale w wersji 3.0. Halo, mamy rok 2016...

  #141 20.08.2016 15:19

Przed kilkoma dniami wyszła nowa wersja X9. Usprawnienia w stosunku do X8 są raczej kosmetyczne, dla mnie najbardziej interesująco wygląda narzędzie do robienia gradientów. Program jest trochę szybszy, ale pędzle na dużych plikach (pow. 20Mpix) lagują tak samo. Cóż mi zatem po lepszej obsłudze tabletów piórkowych, skoro podstawowa wydajność to jeszcze nie jest to? Na zdecydowany plus jest naprawiony względem X8 efekt cieniowania pędzli - chłopaki w walce o wydajność skopali kompletnie stopniowanie przezroczystości, przez co, jak się okazało, musiałem wrócić do X7. Po obrobieniu kilku zdjęć, zabawie z warstwami, stwierdzam że X9 to obecnie najlepsza wersja PSP. Niemniej usprawnienia są raczej z tych symbolicznych. Jeśli używacie czegokolwiek powyżej X5, RAW-y są wciąż obsługiwane i nie macie jakichś zasadniczych problemów ze swoją obecną wersją, szkoda pieniędzy na przesiadkę. Łolez rzekł.

  #140 11.03.2016 17:20

@Franek87 (niezalogowany): Nowa wersja jest też lepsza od X7, w której glitche graficzne przy kopiowaniu/wklejaniu mask były naprawdę irytujące. Duży plus za zwiększenie maksymalnego rozmiaru pędzla. Ogólnie program praktycznie przestał się wysypywać, co w pierwszych wersjach po przejęciu przez Corela było nagminne. Podstawowy problem obecnie to wciąż wydajność. Tak, program jest wydajniejszy niż kiedyś, ale pliki z aparatów też są znacznie większe. Gumkowanie nałożonych na siebie dwóch 24Mpix jpegów z D750 to mordęga. Na szybkim i5 i 16GB RAMu. Jeśli ktoś robi dużo zdjęć w bracketingu i łączy je ręcznie czy też ogólnie obrabia zdjęcia przy użyciu warstw i gumkowania, to PSP stało się subiektywnie wolniejsze. Niedobrze. Życzyłbym sobie mniej dorzucania marketingowych funkcji w stylu 'schudnij osoby na zdjęciu' albo 'wytnij dziada w tle, tak żeby nie było widać', a bardziej usprawniania podstawowego silnika.

  #139 09.03.2016 23:19

Corel Paintshop Pro X8 - jest po prostu rewelacyjny. U mnie X6 to była porażka - częste zawiasy, widoczne bugi, wolniejsze działanie. X5 była dużo fajniejsza od X6, więc fajnie, że w końcu zrobili jakąś wersję zjadliwą. Teraz jest szybciej i bezproblemowo. Osobiście mi tam lata jaka wersja językowa, ale zaczynałem dawno od JASC PSPro więc na Polski ciężko mi było się przestawić.

LOGOS   4 #138 17.01.2016 15:01

@Łolez (niezalogowany): Nooo, powiem, dałeś czadu! Argument mocny do bólu. Więc cóż. Łapka w górę Łolez :)

  #137 12.12.2015 13:24

@mmarekk: Ze względu na cenę? Zważywszy na zakres funkcjonalności i rozwinięty interfejs, cena jest śmieszna. Szczególnie obecnie, gdy Adobe przeszedł w system abonamentowy. Za ca 300zł dostajemy od Corela nieograniczoną czasowo licencję, prawo do update'ów i jakieś darmowe dodatki. Paintshop Pro pod względem funkcji jest w większym stopniu odpowiednikiem pełnego PS niż PS Elements, tymczasem kosztuje mniej do tego drugiego.

  #136 12.12.2015 12:58

Ludzie, wiem że ktoś się może zirytować na to, co za chwilę napiszę, ale język angielski jest absolutnym standardem w obsłudze oprogramowania do obróbki na tym poziomie. Sam miałbym bardzo duże trudności używając polskiej wersji językowej, bo polska terminologia byłaby mi zupełnie obca. Jak już sięgamy po w końcu złożony program o bardzo dużych możliwościach, to znaczy, że jesteśmy gotowi na korzystanie z jego możliwości i włożenie odrobiny wysiłku w naukę (który i tak jest mniejszy niż byłby w przypadku Photoshopa). Naprawdę warto przyswoić podstawowe nazewnictwo. Ułatwia to równoległe używanie innych programów, między którymi przenosimy pliki, rozwiązywanie problemów przy pomocy Internetu, posługiwanie się poradnikami, orientację w gąszczu dodatków. Przecież nawet podstawowe skróty funkcjonujące w obiegu, nie wiem, HDR, RGB, CMYK, BW to angielskie akronimy. Naprawdę chcecie to mieć wryte w głowę po polsku? Opacity, hardness, size, layer, mask, selection, brush, pallete... To są słowa, których używa się na opisanie dokładnie tych samych rzeczy w dosłownie tysiącach aplikacji, z których większość zapewne nigdy nie doczeka się polskiej wersji językowej. Naprawdę chcecie się tak ograniczać, nabywając złych przyzwyczajeń? Przecież w tym kraju wszyscy uczą się angielskiego od szkoły podstawowej. Nie trzeba nawet specjalnie umieć zdania złożyć, wystarczy trochę poeksperymentować z programem i znaczenie terminów samo się utrwali.

Krzysztof J. S.   7 #135 29.09.2015 07:31

Jeżeli nadal kogoś interesuje wersja polska Corel PaintShop Pro X5, to może ją pobrać ze strony: http://www.paintshoppro.com/en/support/updates/#psp-version-tab=3

  #134 28.05.2015 16:02

@Anonim (niezalogowany): Czy jest możliwość kupienia PaintShop Pro X5 w jakimś sklepie stacjonarnym? A jeśli nie to w jaki sposób mogę go nabyć? Chodzi o to,że potrzebna jest mi faktura potwierdzająca zakup. :)

  #133 23.03.2015 18:55

PaintShop Pro nie był programem Uleada tylko firmy Jasc!! a Corel przejął go zdaje się od wersji 8 lub 9

  #132 09.01.2015 20:47

Dwa programy VideoStudio i PaintShop były programami firmy Uleada, którego firma Corel wykupiła w celu likwidacji z biegiem lat jako konkurencji (jak to kiedyś zrobił Microsoft z Lutusem, który był konkurencją dla Offica). Obecnie VideoStudio wer. X4 lub X5 jest w języku polskim a nie spolszczony tak samo PaintShop Pro najlepszy wer. X2 i X5 są również w języku polskim a nie spolszczone. Zarówno Corel VideoStudio i PaintShop Pro wer. w/wym można instalować na systemach zarówno 32 i 64 bit. i działają bez problemu. Następne wersje tych programów X6 i X7 są tylko w języku angielskim ale dlatego aby ograniczyć ich sprzedaż i wycofać całkowicie te programy ze sprzedaży. Tym bardziej że w wersjach tych angielsko języcznych są niby ulepszenia a jest to popsucie wartości tych programów, ponieważ przygotowane są tak zwane gotowce których trudno jest pominąć i utrudnia to pracę z programem.
Najlepiej zakupić wesję X5 zarówno VideoStudio i PaintShop Pro i będzie można pracować z grafiką i filmem przez następne 25 lat we wszystkich systemach.
Pozdrawiam

mmarekk   10 #131 26.12.2014 07:37

program jest rewelacyjny ale ze względu na cenę słabo sprzedaje się w Polsce, wersja x5 spolszczona , niewiele się różni od tej, dla przeciętnego użytkownika jest spoko, kto ma taką możliwość to polecam