r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cryptogram Cryptoquote Puzzle 2.5.1

Strona główna Android Gry Logiczne i karciane

Cryptogram Cryptoquote Puzzle to zestaw łamigłówek, w których celem jest odszyfrowanie cytatów. W szyfrogramach zastosowany został szyfr zamienny, ponadto każda z łamigłówek zawiera już liczbę wystąpień każdej z liter, co ułatwia odszyfrowanie cytatu. Teksty są dostępne tylko w języku angielskim.

Rozwiązywanie zagadek jest w tej aplikacji bardzo przyjazne. Dotknięcie każdego pola podświetla wszystkie inne pola, w których pojawić się powinna ta sama litera. Pod polami zobaczymy literę podstawioną oraz liczbę jej wystąpień w tym haśle. Widoczność liczby można wyłączyć w ustawieniach. Wpisane już litery zostaną oznaczone na klawiaturze, ponadto wpisanie jej w jednym miejscu uzupełni wszystkie inne jej wystąpienia.

W aplikacji można też korzystać z podpowiedzi, które uzupełnią jedną z liter. Jednym poleceniem można wyczyścić wszystkie pola lub rozwiązać szyfrogram, jeśli okaże się zbyt trudny.

Po rozwiązaniu hasła zobaczymy czas oraz porównanie do wzorcowego czasu eksperta. Cytaty zostały wybrane ręcznie i każdy z nich sprawdzono, by nie zawierał błędów. Po rozwiązaniu hasła można też przeczytać biografię autora wypowiedzianych słów.

W aplikacji znajdziemy kilkadziesiąt zestawów szyfrogramów, z czego pierwszy, liczący kilkadziesiąt cytatów, jest dostępny za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: Cryptogram Cryptoquote Puzzle

11
13.01.2018  •  Anna Rymsza

Dzisiejsza aplikacja dnia pomoże Wam rozruszać szare komórki. Cryptogram Cryptoquote Puzzle to zestaw szyfrogramów, zawierających zapisane po angielsku cytaty i motta, wypowiedziane przez filozofów, naukowców, strategów, pisarzy i wiele innych znamienitych postaci, które żyły na przestrzeni wieków. Każdy z tekstów został zaszyfrowany szyfrem zamiennym, w którym jedna litera widoczna odpowiada jednej literze wiadomości. Interpunkcja została niezmieniona. Aplikacja jest bardzo wygodna i ma tak zaprojektowany interfejs, byśmy mogli skupić się na odgadywaniu hasła. Pola do uzupełnienia są…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.