Crysis

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Strzelanka FPP Crysis niegdyś wyciskała ostatnie soki z podzespołów komputerowych, a zwłaszcza kart graficznych. Po latach wciąż warto ją od czasu do czasu uruchomić, aby zobaczyć, jak bardzo przyszłościowa była swojego czasu autorska technologia w niej zastosowana. Obecnie stale rozwijany silnik CryENGINE stanowi podstawę wielu projektów komercyjnych oraz fanowskich. Warto wiedzieć, jaki tytuł przecierał szlak.

W niedalekiej przyszłości amerykańscy naukowcy odkrywają tajemniczą wyspę w Południowych Chinach. Wysłany tam oddział ginie bez śladu i na pewno nie chodzi tylko o działalność miejscowych władz. Na jego poszukiwania rusza wyposażony w najnowsze technologie zespół Delta, ubrany w charakterystyczne czarne kombinezony. Wkrótce okazuje się, że wróg to nie lokalny rząd, ale głównie najprawdziwsi kosmici.

Wcielamy się w świetnie wyszkolonego najemnika, dysponującego bronią, którą może niemal dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb. Do tego dochodzi kilka trybów działania kombinezonu, od postawienia na lepsza odporność, przez większą szybkość poruszania się, po siłę lub znikanie w buszu. Oprawa robi w dalszym ciągu ogromne wrażenie i aż dziw, co programiści potrafili wycisnąć z PC już w 2007 roku...

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX 9.0c

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek gry, oferując samouczek i nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Duża otwarta wyspa, nanokombinezon o wielu możliwościach, personalizacja broni, skradanie lub otwarta walka, oszałamiająca grafika, ciekawa fabuła
Potrafi zdławić nie jeden komputer, niekoniecznie dobrze dopasowane głosy, pomniejsze błędy
ocena użytkownika
02.08.2016 20:12

Jako żołnierz wyposażony w super nowoczesny kombinezon bojowy, zostajemy zrzuceni na pewną wyspę gdzie zlokalizowano dziwne anomalie. Walczymy z wrogimi żołnierzami o odkryte miejsca i dowiadujemy się strasznej prawdy - o tym że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Gra mimo iż ma wiele lat, grafiką dorównuje najnowszym produkcjom. W czasach gdy ta gra miała premierę, wiele komputerów nie dawała sobie z nią rady, gdyż potrzebowała świetnego procesora i grafiki.