Cura Cura 3.6.0

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cura to otwarty program do przygotowywania modeli do druku na drukarkach 3D. Program powstał dzięki wysiłkom firmy Ultimaker, produkującej także drukarki.

Program został przygotowany przede wszystkim do generowania plików dla drukarek firmy Ultimaker, ale można w nim przygotować także pliki dla drukarek Lulzbot, Printrbot, oraz uniwersalne dla drukarek RepRap, MakerBot, Witbox i innych z pomocą predefiniowanych profili.

W programie można wygenerować plik na podstawie dostarczonego modelu. W ustawieniach można wybrać typ podpórek, grubość warstwy drukowania, wielkość i typ podstawek stabilizujących model (raft, brim, skirt), wypełnienie, typ struktury i tym podobne. Można też model skalować, obracać i odbijać względem osi.

W programie można też automatycznie naprawić niektóre błędy, jak przecinające się płaszczyzny czy niedomknięte wielokąty. Na podglądzie można obejrzeć warstwy drukowania, struktury pomocnicze i umieścić model w odpowiednim miejscu komory.

Przed pobraniem programu należy wypełnić krótką ankietę, przy czym można odmówić podawania informacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!