Czy będzie "pakiet rodzinny" Windows Vista?

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis ZDNet dzieli się swoimi nieoficjalnymi informacjami na temat pewnych nowości w sposobie licencjonowania najbardziej funkcjonalnej, a przy tym najdroższej wersji systemu Windows Vista - Ultimate. Źródła "bliskie Microsoft" mają informować, że korporacja przygotowuje "pakiet rodzinny" (Family Pack) dla klientów, którzy zakupią wersję pudełkową Windows Vista Ultimate - program nie dotyczy klientów OEM.

Po zapłaceniu pełnej ceny za jedną najbogatszą kopię Ultimate - a ta jak pisaliśmy niedawno ma się kształtować w Polsce na poziomie około 1900 złotych brutto - użytkownik otrzyma specjalny rabat na kolejne dwie kopie w wersjach Home Premium. Mają one w takiej promocji kosztować 49 dolarów lub 99 dolarów (odpowiednio około 150 zł i 300 złotych) - w nieoficjalnych informacjach nie podano jednoznacznej ceny. Przy założeniu, że jedna kopia Home Premium standardowo, czyli poza tą promocją będzie kosztować około 1100 złotych, to gra jest warta świeczki.

Microsoft na razie nie komentuje tych informacji, ale źródła utrzymują, że korporacja za kilka dni wyda oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, to i tak na początku będą one dotyczyć tylko rynku amerykańskiego. Jest jednak spora szansa, że po kilku miesiącach akcji pilotażowej w USA oferta trafi także na rynki europejskie. Odrębnym pytaniem jest czy rodzinę posiadającą dwa lub trzy komputery stać na jednorazowy wydatek rzędu prawie 2500 złotych na nowe systemy i czy będą chcieli z takiej promocji skorzystać?

© dobreprogramy
s