Windows 11: koniec ładowania laptopów do 115 proc. Będzie aktualizacja

Windows 11 - jedna z nowych tapet
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek

18.12.2021 13:00

Windows 11 nie będzie już pokazywać poziomu akumulatora powyżej 100 procent. Chodzi o niedawno zauważony problem, który stał się podłożem do "przechwalanek" na reddicie, czyj komputer bardziej się naładował. Wskazania powyżej 100 proc. to oczywiście błąd.

Microsoft testuje nowe wydanie Windowsa 11 (kompilację 22523), w którym rozwiązano problem niepoprawnych wskazań na pasku zadań - podaje Softpedia. Chodzi o status naładowania akumulatora, który przed poprawką potrafi wskazywać ponad 100 procent. Microsoft szybko dostrzegł zgłoszenia użytkowników i potwierdził prace nad poprawką, ale jak widać łatka powstała dopiero teraz - ponad miesiąc od zauważenia problemu.

Aktualizacja jest już teraz testowana w programie Insider, ale nim trafi do użytkowników stabilnego wydania Windows 11, minie jeszcze trochę czasu. Warto zwrócić uwagę, że usunięcie błędnego wskazania ładowania to tylko jedna z kilku poprawek, która przy tej okazji trafi do użytkowników. Ponadto usunięto m.in. błędy związane z ustawieniami Windowsa 11, w tym niepoprawne skalowanie okna opcji.

Windows 11, choć nie jest dostępny bez przeszkód dla każdego użytkownika Windows 10 z uwagi na wymagania sprzętowe, niedługo może trafić do większej liczby komputerów. 14 grudnia Windows 10 20H1 dostał ostatnie aktualizacje bezpieczeństwa, przez co jego użytkownicy powinni pomyśleć o instalacji nowszego wydania. Poza aktualizacją do świeższej wersji Windows 10, niektórzy mogą przy okazji skorzystać z darmowej opcji migracji do Windowsa 11.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)