Unikasz instalacji Creators Update? Windows będzie o niej przypominać

Unikasz instalacji Creators Update? Windows będzie o niej przypominać

Unikasz instalacji Creators Update? Windows będzie o niej przypominać
Oskar Ziomek
03.07.2017 14:39, aktualizacja: 08.07.2017 13:17

Aktualizacja dla twórców przeznaczona dla Windowsa 10 trafia do użytkowników już od niemal 3 miesięcy. Mimo, że nowa wersja wciąż nie dotarła do wszystkich użytkowników i pod koniec maja działała na niespełna 20% komputerów z tym systemem, Microsoft już teraz postanowił zadbać o to, by nikt, kto możliwość aktualizacji już posiada, nie był w stanie łatwo jej zignorować – w systemie pojawią się powiadomienia zachęcające do przeprowadzenia instalacji.

Obraz

To podobne działanie do tego, które Microsoft stosował już wcześniej przy premierze pierwszej wersji Windowsa 10. Tym razem komunikat zachęcać będzie do zaktualizowania ustawień prywatności, co jest niezbędnym krokiem instalacji Creators Update. Zmianę będzie można odłożyć w czasie, ale maksymalnie pięciokrotnie – w ten sposób Microsoft chce „zmusić” wszystkich użytkowników do dokończenia instalacji:

Będąc na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami funkcji i jakości masz pewność, że korzystasz z najbardziej bezpiecznej wersji systemu Windows 10.

Częstotliwość i rodzaj powiadomień zdecydowano się dostosować do wersji systemu, jaką dysponujemy. Dzięki temu, użytkownicy Windowsa 10 w wersjach bezpośrednio poprzedzających Creators Update, będą mogli liczyć na rzadsze komunikaty, niż w przypadku Windowsa 10 w pierwszym wydaniu (1507), dla którego nie są już udostępniane aktualizacje bezpieczeństwa.

Użytkowników zainteresowanych szczegółami instalacji Creators Update dla Windowsa 10 zapraszamy do lektury serii artykułów poświęconych tej aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)