To już koniec Windows Phone 8, nie będzie więcej powiadomień

To już koniec Windows Phone 8, nie będzie więcej powiadomień

20.02.2018 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wyłączył ostatnią funkcję, która jeszcze trzymała przy życiu system Windows Phone 8 – powiadomienia Push. Bez nich „żywe” kafelki na ekranie głównym, niegdyś najbardziej rozpoznawalna cecha systemu, zamilkły na zawsze. Choć urządzenia jeszcze działają, system z końcówki 2012 roku należy uznać za martwy.

20 lutego powiadomienia Push zostały wyłączone dla systemów Windows Phone 7.5 i Windows Phone 8. Oznacza to, że urządzenia z tymi systemami nie dostaną już żadnego powiadomienia, nie będą aktualizowane live tiles i nie działa narzędzie do znajdowania zagubionego telefonu.

Wsparcie dla Widnows Phone 8 zakończyło się 12 stycznia 2016 roku i powiązane z nim usługi są powoli wyłączane. Póki co urządzenia z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile będą działać normalnie. Wsparcie dla najnowszego mobilnego systemu Microsoftu kończy się 11 lipca 2019 roku, ale już jest jasne, że nie odniesie sukcesu. Nowe funkcje nie będą dodawane i możemy liczyć jedynie na krytyczne poprawki bezpieczeństwa. Nie powinno więc nikogo zdziwić, jeśli Microsoft nie będzie już tak długo czekał z wyłączeniem usług dla nowszych systemów.

Korzystającym z Windows Phone lub Windows 10 Mobile zostało niewiele opcji. Łatwiej będzie przesiąść się na któryś z dominujących systemów, co nie powinno być trudne – wszystkie usługi są dostępne i często działają lepiej niż na systemie mobilnym Microsoftu. Optymiści mogą poczekać, aż hakerom uda się uruchomić inną wersję Windowsa na Lumiach z pomocą projektu WP Internals. Prace trwają, ale bez możliwości ładowania sterowników dla konkretnego sprzętu smartfony i tak będą bezużyteczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)