reklama

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Lato w pełni, fala upałów przetacza się przez nasz kraj, czas więc podsumować kolejny tydzień na blogach dobrychprogramów — co ciekawego napisali nasi dzielni użytkownicy w ciągu ostatnich 7 dni?

Nasze podsumowanie rozpoczynamy od tematów mobilnych, a konkretnie od przeglądu pakietu biurowego Office Mobile od Microsoft przeznaczonego na platformę iOS. Skoro mowa o Office, polecamy Wam także ciekawe porównanie dwóch „dużych” pakietów od Microsoft — Office 365 i Office Web Apps oraz serię artykułów poświęconych pierwszej z omawianych usług - Office 365 (wpis 1, 2, 3, 4 i 5). Warto odnotować także tekst Daawida, który twierdzi, że Android 4.1 robi lepsze zdjęcia niż Android 4.2. Osoby preferujące system Google mogą też poczytać o procesie odblokowania bootloadera na przykładzie SE Xperia Arc S i wadach oraz zaletach innej słuchawki z robocikiem na pokładzie — Motorola Razr i. A jeżeli jesteście właścicielami Nokii N9, zapoznajcie się z zestawieniem przeglądarek internetowych dostępnych dla tego tego telefonu.

Z pozostałych tematów polecamy tekst o Linuksie, programowaniu w PHP, zarządzaniu inwentarzem sprzętu, serwerach i bazach danych oraz problemach ze Skype. Z testów konkretnych sprzętów godny uwagi wydaje się rzut okiem na dysk SSD firmy Transcend i ultrabook ASUS K56CB. Ostrzegamy Was także przed próbami oszustwa, które kończą się wyłudzeniem od nas 98 zł i polecamy Waszej uwadze kolejny tekst o inwigilacji w Sieci. A jeżeli korzystacie z Internet Explorera, być może zainteresujecie się informacjami o AdBlocku dla tej przeglądarki. Co zaś z miłośnikami blogowych felietonów? Z myślą o nich linkujemy do rozważań na temat trwałości informacji, które opublikował qdominik.

Na koniec polecamy wpis o starej i interesującej grze Cap'n Magneto oraz felieton poświęcony „magii” wydanych wiele lat temu gier. Tradycyjnie odsyłamy Was też do opisu sprzętu Apple - tym razem macminik wziął na warsztat stare PowerBooki z początku lat 90-tych.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić