Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
30.08.2015 22:35, aktualizacja: 31.08.2015 00:03
Obraz

Kolejny tydzień za nami, kolejne podsumowanie przed nami - jakie to ciekawe treści opublikowali nasi dzielni blogerzy? Zapraszamy do naszego cyklicznego podsumowania!

Nasze zestawienie rozpoczynamy od bardzo przydatnego poradnika, z którego dowiemy się, jak znaleźć sterownik do dowolnego urządzenia, nawet kiedy nie znamy jego pełnej nazwy. Przydatne okaże się także opracowanie poświęcone ukrywaniu danych wewnątrz plików w systemach plików NTFS z wykorzystaniem strumieni danych. Osoby korzystające z Windows 10 mogą zaś wyłączyć niektóre jego szpiegujące elementy z wykorzystaniem poradnika autorstwa Ola100.

Obraz

Od wielu lat obserwujemy, że oprogramowanie staje się coraz bardziej przyjazne dla użytkownika. Systemy operacyjne rzadziej się zawieszają, lepiej wyszukują sterowniki i są bardziej odporne na głupie decyzje użytkowników. Wcześniej tak łatwo nie było - 15 lat temu zarówno Windows jak i jego konkurenci byli mocno niedoskonali. Dla tych, którzy nie pamiętają, jak wyglądały kiedyś systemy komputerowe, proponujemy mały rzut okiem na Windows 95. Systemy Microsoftu przeszły długą drogę, a ich najnowsze wcielenie - Windows 10 - właśnie czeka na kolejną ważną aktualizację. Nowe okienka wspierają między innymi DirectX 12 - nowe API poza kolejnymi efektami ma generować mniejszy narzut na procesor. Ewolucja nie omija także Linuksa - systemy oparte na tym jądrze możemy z powodzeniem instalować na dyskach SSD, chociaż ich popularność dalej ustępuje komercyjnym rozwiązaniom.

Obraz

Na naszych blogach nie mogło zabraknąć telefonów - tym razem ich honoru broni kosztujący jedynie 130 dolarów Xiaomi Redmi 2 Prime i wyceniony na 170 dolarów Elephone P8000. A co z pozostałymi tematami? Znajdzie się tu poradnik wymiany bateryjki CMOS w 8-letnim laptopie Asusa, relacja z Hot Zlotu 2015 i kolejna odsłona serii Pani Krysia z księgowości. A na koniec garść rozważań na temat tego, co czyni grę komputerową dobrym produktem i czy takim dobrym produktem będzie Call Of Duty Black Ops III. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)