Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
30.03.2014 19:35, aktualizacja: 30.03.2014 20:47
350048593857636289

Tradycyjnie w każdą niedzielę podsumowujemy publicystyczną aktywność naszych użytkowników, którzy dzięki platformie blogowej dobrychprogramów mają możliwość pisania własnych testów, recenzji, felietonów i czego tylko dusza zapragnie. Sprawdźmy zatem, co ciekawego trafiło na blogi w minionych 7 dniach.

Z wydarzeń bieżących na pierwszy plan wysuwa się recenzja dodatku do Diablo III zatytułowanego Reaper Of Souls. Jak zauważył sunwarbil, wprowadza on do gry sporo nowości. Niedawno premierę miał także Titanfall - t-m-z podjął się oceny gry po ponad 30 godzinach wirtualnej rozgrywki. Wydarzeniem ostatnich dni była także awaria Nazwa.pl - jeżeli nie znacie jeszcze tej historii, zapoznajcie się z relacją użytkownika tomeeek64. Kolejny gorący news to premiera pakietu Microsoft Office na iPada - czyżby piekło zamarzło, że gigant z Redmond wydaje swój flagowy produkt na sprzęt konkurencji?

Microsoft Word dla iPada
Microsoft Word dla iPada

Niemal od początku istnienia blogów dobrychprogramów ważną ich część stanowią poradniki. To właśnie w nich użytkownicy dzielą się ze światem zdobytą wiedzą i pokazują społeczności ciekawe tricki. Klasycznym przykładem może być choćby opis naprawy laptopa za pomocą opalarki i wpisy poświęcone skrótom klawiszowym, paskom narzędziowym oraz menu i menu kontekstowemu w przeglądarce internetowej Opera. W tym miejscu linkujemy ponadto do ciekawego tekstu, w którym użytkownik Scorpions.B szuka idealnej przeglądarki. Z kolei Lukasamd zastanawia się, jak decyzję podejmowane przez Mozillę wpłyną na popularność przeglądarki Mozilla Firefox i całego ekosystemu. Oszczędnych być może zainteresuje zaś sposób na przedłużenie żywotności tuszów do drukarek Brother i poradnik zakupowy laptopów poleasingowych.

Tak wygląda nowy interfejs przeglądarki Firefox
Tak wygląda nowy interfejs przeglądarki Firefox

Stałym elementem naszych podsumowań są także wpisy poświęcone różnym gadżetom i oprogramowaniu. Gowain opisał miniPC TBS 2910 Matrix ARM, który z powodzeniem może pełnić rolę playera TV . Mamy także test miniaturowej i niedrogiej kamery Mobius, garść porad dotyczących routera TP-Link TL-WR1043ND, recenzję słuchawek dousznych Nokia Coloud Pop WH-510 i rzut okiem na "Lampkę" - kultowy komputer Apple iMac G4. Jeżeli natomiast nurtuje Was afera z Kingstonem i ich dyskiem SSD serii V300, koniecznie przeczytajcie ostatni wpis djDziadka. Fani firmy Creative mogą natomiast przeczytać, jakich odpowiedzi udzielił przedstawiciel tej korporacji na pytania zadawane przez naszych użytkowników. Fani Linuksa z pewnością docenią tekst poświęcony o wizualnej metamorfozie KDE i wpływie firmy Blue Systems na te środowisko graficzne. Gracze mogą zaś poczytać o cyfrowej grze karcianej Hearthstone i dwóch produkcjach dedykowanych systemowi Android - Doodle Jump oraz Header Challenge. Skoro przy grach jesteśmy, Snow_Rainy ma dla Was listę gier, w które trzeba zagrać ;-)

Na koniec polecamy świetny tekst o informatyzacji państwa. porównanie dozwolonego użytku i licencji Creative Commons, felieton o administratorach i omówienie technologii Bluetooth A2DP. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)