Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona główna Aktualności

O autorze

Po pięknym meczu na Narodowym, gdzie Polska spektakularnie wywalczyła sobie awans do turnieju Euro 2016 we Francji, możemy w końcu opublikować nasze cotygodniowe podsumowanie. Wskutek sportowych emocji jest to podsumowanie skromne, gdyż kalendarz spotkań skutecznie odciągnął naszych blogerów-kibiców od redagowania kolejnych wpisów. Przyjrzyjmy się jednak tym tekstom, które na bloga trafiły.

Na początek proponujemy rzut okiem na inteligentną opaskę Nike Fuelband, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy, by nasz pies lub kot też mógł skorzystać na tej popularnej smart-rewolucji, zainwestujmy w Petcube. Urządzenie pozwala na zabawę z pupilem na odległość – chociaż wydaje się nam, że psy wolałyby komunikować się ze swoim właścicielem osobiście, a nie za pośrednictwem takiego gadżetu. Kotom zaś jest raczej wszystko jedno ;-) Pozostając w tematyce inteligentnych urządzeń mamy dla Was solidną recenzję smart zegarka Sony Smartwatch 2 – w odróżnieniu od takiego Apple Watch jest to urządzenie cenowo dostępne niemal dla każdego, kosztuje bowiem mniej niż 400 zł. Na zakończenie mamy dla Was obszerny artykuł poświęcony Xiaomi Mi4c. Telefon ten możemy mieć za około 210 euro. Za te pieniądze dostaniemy 6-rdzeniowy procesor Qualcomm, 5-calowy ekran Full HD, bardzo dobry aparat i 16 GB pamięci.

Drugą część naszego podsumowania zaczynamy od informacji, że oto Microsoft kupił silnik fizyki Havok. Havok jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym realistycznie symulować wiele oddziaływań fizycznych. Jego możliwości zostaną teraz zintegrowane z DirectX 12, Azure oraz Visual Studio. Możemy także przyjrzeć się kolejnej kompilacji Windows 10 (wycieki kolejnych wydań to już niemal tradycja). Fani Microsoftu na pewno z ochotą zapoznają się także z relacją z konferencji Windows10devices. Na zakończenie mamy dla Was kolejną odsłonę cyklu FantAsia, małe co nieco dla zwolenników maszyn wirtualnych i ciekawy wpis o bezpieczeństwie Linuksa. Zapraszamy do lektury!

© dobreprogramy

Komentarze