Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
06.04.2014 18:57, aktualizacja: 06.04.2014 20:50
Obraz

Wiosna w pełni - kolejna ciepła i słoneczna niedziela powoli się kończy. A to znaczy, że najwyższa pora opublikować cotygodniowe podsumowanie blogów dobrychprogramów.

Nasze zestawienie zaczynamy od tematów bieżących, a konkretnie od zakończenia świadczenia wsparcia dla systemu Windows XP (warto dowiedzieć się, jak zabezpieczyć komputery z XP na okoliczność braku wsparcia) i zapowiedzi nowości, które trafią do mobilnego Windows Phone 8.1. Co ponadto? Możemy poczytać garść przecieków o nowym smartfonie Google i nowościach w Androidzie, o wydaniu wersji alpha Plasma Next, wsparciu dla Waylanda na układach graficznych NVIDIA i zapoznać się z poradnikiem dotyczącym elektronicznego składania deklaracji o wyborze OFE/ZUS.

Obraz

Na naszych blogach nigdy nie brakowało testów sprzętu i oprogramowania. Także w tym tygodniu użytkownicy nie zawiedli, dzięki czemu możemy przeczytać co nieco o konsoli WiiU, Chromebooku ACER C720, ultrabooku ASUS S46C, smartphone Motorola Moto G, słuchawkach dousznych Creative MA330 i myszce komputerowej Tracer Zelih RF. Z testów i porad dotyczących oprogramowania warto wymienić narzędzie LanguageTool będące czymś na kształt udoskonalonego sprawdzania pisowni znanego z przeglądarek i pakietów biurowych. Gracze mogą natomiast przeczytać solidną recenzję FEAR 3. Gdy ilość zainstalowanego oprogramowania przekroczy wartość krytyczną, stanie się konieczne małe odkurzanie systemu, tak jak zrobił to choćby Shaki81. Z naszych blogów dowiecie się też, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Operze, stworzyć serwer DLNA i PLEX i gdzie kupić tanie e-booki. Jeżeli chodzi zaś o rozwiązania mobilne, możemy przeczytać o Słowniku Szaradzisty na WP, grach na Androida i aktualizacji Androida dla Sony Xperia Z1

Obraz

Z pozostałych tematów warto przeczytać felieton o przydatności Linuksa i smartfonie jako relikcie przeszłości. Ciekawie prezentuje się także tekst o serwisie muzycznym Pandora, relacja z Intel Extreme Masters 2014 i rozważania na temat wydania Microsoft Office na Linuksa. Fani serii 10 pytań do... na pewno ucieszą się, że na pytania użytkowników odpowiedziała właśnie Nokia a nowe można kierować do przedstawiciela Mobile Vikings. Polecamy ponadto marcowe podsumowanie blogów, świetny wpis Macminika poświęcony komputerowi Apple iMac G4, prześmiewczy artykuł na temat rzeczy, których Apple nie stworzyło jako pierwsze oraz relację z naprawy laptopa Lenovo. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)