Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
02.11.2014 17:23, aktualizacja: 02.11.2014 19:08
Obraz

Robi się coraz chłodniej, a to oznacza, że zima zbliża się nad Wisłę. Informatycy powoli rezygnują z dojeżdżania do pracy rowerem, spada ilość biegaczy na ścieżkach biegowych... wszystko to przekłada się wymiernie na oglądalność blogów dobrychprogramów. Bo co tu robić innego, gdy jest zimno i pada deszcz ;-)

Tym razem zaczynamy od Linuksa, a konkretnie od zestawienia ciekawych aplikacji dla Ubuntu. Jeżeli interesuje Was, jak wygląda w tym systemie kwestia wyspecjalizowanych programów, przyjrzyjcie się oprogramowaniu OCR i klientom sieci BitTorrent dla pingwinka. Osoby często używające w Linuksie konsoli mogą poczytać o aliasach, pozostałych użytkowników zaś odsyłamy do artykułu Linux zamiast Windows i drugiej części testu Windows 8.1 vs. Linux Mint 17 XFCE.

Dell Precision T3500 - stacja robocza za 1499 zł?
Dell Precision T3500 - stacja robocza za 1499 zł?

Czas przejść do typowo sprzętowych tekstów - proponujemy rzut okiem na mocny komputer Dell Precision T3500 z procesorem Intel Xeon, relację z serwisowania laptopa Lenovo i recenzję tabletu Dell Venue 7 3730. Wart uwagi jest także świetny wpis o konsoli PlayStation 4, mini-test mocnego komputerka z procesorem ARM Rikomagic MK902II i zestawienie trwałości wybranych nośników optycznych. Z tematyki retro polecamy artykuł o Commodore, Sinclair QL, ZX Spectrum oczami ówczesnego studenta i kultowych telefonach Nokia. Dobrze, że opisywany sprzęt odszedł już do lamusa, gdyż kiedy powstawał, nie miał nad Wisłą sprzyjających warunków.

GoClever Quantum 600 - 6-calowiec kosztujący mniej niż 600 zł
GoClever Quantum 600 - 6-calowiec kosztujący mniej niż 600 zł

Czas przejść do zagadnień mobilnych - na początek proponujemy opis aplikacji Chemia w żywności stworzonej dla Windows Phone, test taniego, 6-calowego smartfona GoClever Quantum 600 oraz rzut okiem na bank energii Romoss Solo 6 16000 mAh. Jezeli szukacie ciekawych aplikacji i gier dla Androida, koniecznie rzućcie okiem na zestawienie stworzone przez Bravo i lordjahu.

Figurka z gry Lords of the Fallen
Figurka z gry Lords of the Fallen

Część programową naszego podsumowania otwiera Windows 10 - możecie przeczytać o nowej kompilacji tego systemu, zdublowaniu wielu funkcji i pracy nowych okienek w wirtualnej maszynie VirtualBox. Polecamy Wam także artykuł o Skype, grafice wektorowej i Torrentach. A jeżeli lubicie gry, na pewno zainteresuje Was wpis o Doujin Games, Borderlands: The Pre-Sequel, figurkach z Lords of the Fallen, relacja z targów PGA 2014 i felieton na temat bycia graczem.

Na koniec odsyłamy Was do wyników finansowych Apple za czwarty kwartał 2014 roku i odpowiedzi Tima Cooka na pytania zadawane przez dziennikarzy w czasie konferencji WSJ.D, artykułu o profilu zaufanym na ePUAP, dywagacji na temat wyższości pada nad klawiaturą i myszą i relacji z umieszczenia komputera w obudowie wzmacniacza. Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)