DMEX 1.2.6

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

DMEX to dodatek do Eksploratora systemu Windows, który rozszerza nieco jego możliwości między innymi o funkcje związane z rozmieszczaniem okien na pulpicie oraz operacjami na plikach, takimi jak zmiana nazw, przenoszenie pomiędzy katalogami, wybiórcze zaznaczanie oraz synchronizacja pomiędzy folderami.

Funkcje aplikacji dostępne są w formie niewielkiego, klasycznego menu kontekstowego, które uruchamiane jest po naciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + F1 na klawiaturze na dowolnym poziomie systemowego Eksploratora.

Wśród opcji programu możliwe jest między innymi grupowe zmienianie nazw plików z wykorzystaniem tagów ID3 oraz danych Exif, wygodne przenoszenie dokumentów do katalogu na wyższym poziomie czy też zaznaczanie plików z folderu z wykorzystaniem maski.

Warto wiedzieć, że praktycznie wszystkie opcje w programie również mogą być obsługiwane bezpośrednimi skrótami klawiszowymi, które można ustalić w ustawieniach: są one dostępne z poziomu menu kontekstowego ikony aplikacji na pasku zadań.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

DMEX – jak podrasować Eksplorator w Windowsie?

30
13.11.2017  •  Oskar Ziomek

Eksplorator plików w Windowsie nie każdego musi zadowalać swoimi możliwościami czy też intuicyjnością obsługi, ale o ile nie korzystamy uparcie z niezależnych rozwiązań (na przykład Total Commandera), Eksplorator wykorzystywany jest przez nas zapewne codziennie. Okazuje się jednak, że jeśli brakuje nam w nim funkcji, można sięgnąć po dodatki, które wygodnie się z nim integrują, rozszerzając nieco możliwości. Jednym z takich dodatków jest DMEX: niewielka aplikacja, która rozszerzy Eksplorator w Windowsie między innymi o opcje wygodnego rozmieszczania jego okien na pulpicie, przenoszenia…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza