Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

[Xperia Z] Podwodne zdjęcia (ale nie tylko) z wykorzystaniem czujnika zbliżeniowego

Odwiecznym problemem posiadaczy większości smartfonów, którzy od czasu do czasu chcieliby by się pobawić w fotografowanie jest brak fizycznego przycisku pozwalającego wykonać zdjęcie. Problem ten objawia się głównie w sytuacjach kiedy chcemy przy użyciu głównego aparatu (umieszczonego na tylnej obudowie) wykonać zdjęcie np. krajobrazu, na którym pojawi się także nasza sylwetka.

Ponadto użytkownicy Xperii Z, która jak wszak wiadomo jest wodoodporna ubolewają nad brakiem wspomnianego przycisku, gdyż nie jest możliwe wykonywanie zdjęć pod wodą (ekran nie reaguje na dotyk). Jedynym słusznym rozwiązaniem obu przedstawionych sytuacji dotychczas było korzystanie z funkcji samowyzwalacza. Ale uwaga, uwaga...

Użytkownik forum xda-developer, niejaki AGGevorgyan, opracował niewielką aplikację dla Xperii Z, umożliwiającą wykonywanie zdjęć przy użyciu czujnika zbliżeniowego. O ile scenariusz "sweet fotek" mnie osobiście niezbyt interesuje, tak robienie zdjęć pod wodą testowałem i działa naprawdę fajnie. Wystarczy, że zbliżymy np. palec wskazujący do czujnika zbliżeniowego, a smartfon błyskawicznie wykona zdjęcie i zapisze je w galerii.

Wspomniana aplikacja nosi nazwę Aqua Camera i dostępna jest do pobrania w Google Play. Wersja bezpłatna nie oferuje niestety żadnych opcji konfiguracyjnych i daje możliwość jedynie wykonywania zdjęć. Aktualna edycja (1.0.3) poza Xperią Z/Z1/Z Ultra/V i Tablet Z, wspiera również Samsunga Galaxy S4 i HTC One.
 

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Over   9 #1 31.01.2014 11:49

Ciekawe jak z ostrością zdjęć pod wodą....

  #2 31.01.2014 12:15

A wystarczyłby tylko przycisk fizyczny...

xomo_pl   24 #3 31.01.2014 12:46

Xperia Z1 już ma sprzętowy przycisk aparatu :)

BTW: przecież jak nie mamy przycisku dedykowanego aparatowi to wystarczy choćby appka lg camera i w opcjach wybrać klawisz ściszania jako spust aparatu...
sprawdzałem kiedyś na tej xperii z i appka działała

  #4 31.01.2014 13:38

A teraz chciał bym zobaczyć zdjęcia z około 40m poniżej tafli wody ze smartfona. Buahhahahhah. Dziękuję i tyle w tym temacie.

DanKar REDAKCJA  14 #5 31.01.2014 14:57

@Over: Tego nie testowałem ;-)

@gowain, @zomo_prl: Jest appka, która pozwala korzystać z przycisku głośności do wykonywania zdjęć, natknąłem się na niego na forum xda-developer. W wolnej chwili przetestuję i opiszę pewnie tutaj na blogu :-)

@Anonim: Gadanie... Smartfon nie został stworzony z myślą o robieniu zdjęć pod wodą na znacznych głębokościach. W przypadku Xperii Z możliwość wykonywania fotek pod wodą jest wynikiem jej wodoodporności i traktować to należy jako miły dodatek, dlatego też nie wymagajmy zbyt wiele. Takie moje zdanie.

  #6 31.01.2014 17:42

Nie tylko samowyzwalacza lecz i przycisku głośności bo jest możliwość ustawienia tegi o.O

  #7 31.01.2014 20:25

W androidzie 4.3 jest możliwość zmiany z zoom na migawke, bez żadnych Apek.