Darik's Boot and Nuke (DBAN) Darik's Boot and Nuke (DBAN) 2.3.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darik's Boot and Nuke (DBAN) to program, który może okazać się przydatny w momencie, gdy będziemy chcieli trwale usunąć wszystkie dane z HDD.

Narzędzie jest dostępne w formie obrazu ISO, więc nie pobieramy instalatora, lecz specjalny plik, który musimy nagrać na płytę CD/DVD lub umieścić na pendrivie. Po włożeniu krążka do napędu lub nośnika zewnętrznego do portu USB trzeba zrestartować komputer, by Darik's Boot and Nuke (DBAN) rozpoczął działanie.

Warto dodać, że oprócz tego, co opisano powyżej, Darik's Boot and Nuke (DBAN) uruchomimy również w trybie PXE (Preboot Execution Environment), który pozwala na włączenie systemu operacyjnego na komputerze bez konieczności jego instalacji.

Darik's Boot and Nuke (DBAN) obsługuje następujące rodzaje dysków twardych: IDE, PATA, SATA, SCSI i SAS. Program wspiera także wybrane urządzenia USB i FireWire (IEEE-1394).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!