reklama

Darmowy internet dla każdego?

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak, to możliwe. Polska chce pójść śladami Stanów Zjednoczonych i umożliwić każdemu darmowy dostęp do Internetu. Wszystko to za sprawą nietypowego przetargu na ogólnokrajowe częstotliwości. Podmiot, który wygra wspomniany przetarg zobowiązuje się w części tego pasma świadczyć usługę darmowego dostępu do zasobów Sieci.

Jak dowiedziała się Gazeta Wybocza, według pierwotnych planów Urzędu Komunikacji Elektronicznej każdemu użytkownikowi przydzielane będzie specjalne konto, które umożliwi dostęp do Internetu. Z racji tego, iż połączenie z siecią będzie bezpłatne na użytkownika nakładane będą pewne ograniczenia. Pojedyncza sesja, podczas której korzystać będzie można z Internetu trwać będzie 30 minut, po tym czasie połączenie będzie automatycznie rozłączane i do dalszej pracy z siecią wymagane będzie ponowne logowanie. Ponadto w ciągu miesiąca pobrać będzie można maksymalnie 500 MB.

Pozostaje teraz czekać jak potoczy się sprawa darmowego dostępu do Internetu w Polsce. Już w tym tygodniu UKE rozpocząć ma konsultacje dotyczące wspomnianego projektu. Z kolei przetarg na ogólnokrajowe częstotliwości wystartuje w przyszłym roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama