Defraggler Defraggler 2.22.995

Strona główna Windows Narzędzia Defragmentatory plików
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Defraggler to proste narzędzie przeznaczone do defragmentacji partycji systemowych (NTFS i FAT32) przygotowane przez autorów programu CCleaner.

Aplikację na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia możliwość defragmentowania wolnej przestrzeni dysku oraz wybranych partycji, katalogów czy plików. Ponadto w narzędziu Defraggler dodano funkcję skanowania dysków w poszukiwaniu błędów i ustawiania priorytetów defragmentacji.

Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Piriform (CCleaner, Recuva) Defraggler zajmuje niewielką przestrzeń dyskową i można go przenosić właściwe wszędzie bez konieczności instalacji.

Uwaga!

  • Istnieje też rozszerzona wersja programu, Defraggler Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Skuteczny, dokładny, darmowy, prosty, wersja polska, ciekawostki
Dość powolny
ocena użytkownika
10.08.2017 20:15 • Recenzja do wersji 2.21.993

Naprawdę dobry i skuteczny program do defragmentacji dysku. Z prędkością nie do końca zadowala, ale przy tym jest dokładny. Jest też darmowy i prosty w obsłudze wraz z polską wersją językową. Dla tych, którzy mają zwykle mało czasu lub są niecierpliwi, jest także możliwość szybkiej defragmentacji. Chociaż może być trochę niedokładna, i troszeczkę niebezpieczna, raczej odradzam tej opcji. Zawiera ciekawe informacje o stanie dysku, o zdrowiu dysku oraz o temperaturze. Podsumowując, plusy przeważają i dlatego polecam pobrać ten program.

Prosta obsługa, bezpłatny, skuteczny
Powolne działanie
ocena użytkownika
28.06.2016 18:19 • Recenzja do wersji 2.21.993

Program jest dość powolny w działaniu i niekiedy jest potrzeba powtórzenia procesu defragmentacji, choć od wersji sprzed kilku lat poczyniono tu duży postęp. Porównując go do systemowego defragmentatora z Windows 7 jest o niebo dokładniejszy. Można defragmentować tym programem pojedyncze pliki z menu kontekstowego, program ponadto pokazuje dane Smart, a przed defragmentacją warto usunąć śmieci z systemowego kosza. Ogólnie - biorąc pod uwagę, że program jest bezpłatny - wart jest polecenia, aczkolwiek ustępuje szybkością i dokładnością np. takiemu programowi jak PerfectDisk warto go zainstalować.