Demonstracja: OpenOffice.org 2.0 - Nowości

Strona główna Aktualności

O autorze

Tydzień temu światło dzienne ujrzała wersja 2.0 pakietu biurowego OpenOffice.org. Niewątpliwie była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier na rynku oprogramowania. Dosłownie przed momentem na stronach firmy Ux Systems pojawiła się też polska edycja językowa wersji 2.0, którą niebawem opiszemy na łamach vortalu i umieścimy na naszych serwerach.

W kontekście rozmów o OpenOffice przewijają się niemal zawsze porównania do najpopularniejszego pakietu biurowego jakim bez wątpienia jest Microsoft Office. Bez wątpienia również, OpenOffice jest najpoważniejszym konkurentem produktu z Redmond (przynajmniej w warunkach domowych oraz małych firmach). Oczywiste jest więc, że niemal każda ocena pakietu realizowanego na zasadach otwartego kodu oparta jest na porównaniach z Microsoft Office.

Chcąc przybliżyć wersję 2.0, opublikowaliśmy dziś demonstrację OpenOffice.org 2.0 - Nowości. Tym razem Docent opowie w niej o nowościach i atrakcjach jakie czekają na użytkowników najnowszego OpenOffice'a nie stroniąc od nawiązań do pakietu Microsoftu. Dodatkowo wskaże możliwości jakie dają bezpłatne narzędzia do przeglądania dokumentów pakietu MS Office, które Microsoft udostępnia za darmo. Podsumowując, demonstracja jest o tym jak można mieć wiele za tak niewiele, a w zasadzie za darmo ;-)

Zapraszamy więc do wycieczki po OpenOffice.org 2.0.

© dobreprogramy
s