Demonstracja w obronie hubów

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeszcze w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informacje od osób związanych z administracją sieciami w Miasteczku Studenckim Krakowskiej AGH, że podjęto decyzję o zamknięciu hubów DC z obawy przed działaniami policji, które miały miejsce w Koszalinie i Poznaniu.

Jak informuje serwis Krakownews.pl, zamknięcie lokalnych sieci i zablokowanie możliwości wymiany plików przez studentów doprowadziło do studenckiej demonstracji. W nocy z czwartku na piątek studenci postanowili głośną akcją zamanifestować swoje niezadowolenie. Setki osób uderzały w wystawione przez okno garnki. Słychać było głośną muzykę, a w oknach wielu akademikowych pokoi mrugały światła. Po zakończeniu tej akcji, studenci zgromadzili się na głównym dziedzińcu miasteczka studenckiego, gdzie usłyszeć można było okrzyki niezadowolenia i wezwanie do marszu na krakowski rynek.

Studenci spod domu studenckiego "Kapitol" ruszyli ulicą Reymonta, gdzie jedna z jezdni została zablokowana. Słychać było gwizdy, trąbienie i głośne okrzyki: "Chcemy DC-ka", "Precz z policją", "Tak się bawi AGH". Nie zabrakło również wulgarnych okrzyków skierowanych w stronę policji.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znaleźć można w serwisie Krakownews.pl.

© dobreprogramy